Așa cum v-am informat, în urma unor discuții din cadrul Biroului Executiv Județean al PER Argeș, președintele filialei, Eduard Florea, a demisionat. Acesta ne-a transmis și un punct de vedere privind motivele care au stat la baza gestului său. „Discuțiile din BEX nu au avut nici tonalitatea, nici esența și nici finalitatea dorită de marea majoritate (părerea mea personală). Eu am „coloană vertebrală” și nu sunt omul nimănui, sunt doar eu – așa cum sunt: cu bune și rele. Am pus suflet și am scarificat câteva luni bune din viață pentru acest proiect, am închegat o echipă (zic eu frumoasă ) și, de ce să nu o spunem, și destul de mulți bani. Nu aș vrea ca toate astea să fi fost în zadar, eu am vrut o echipă și corectitudine dar, din păcate, de foarte foarte multe ori autoritatea conferită prin numire mi-a fost subminată de acțiunile/jocurile făcute de alții. Ilustrul necunoscut Floreaa făcut campanie doar pentru filială și nu pentru el și a obținut cel mai mare scor în judet (cu 1.000 de voturi peste lista CJ). Asta cred că spune multe. Îmi doresc să știu dacă putem continua acest proiect respectând statutul și singura doleanța expusă public: fără domnul Pendiuc în echipa mea!”, ne-a transmis Eduard Florea.








