• Publicitate pe site
  • Contact
duminică, 1 noiembrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

154 de argeșeni, infectați cu coronavirus în ultimele 24 de ore

scris de Monica Badea
19 ianuarie 2022
15 1
Argeșul a trecut de 100 noi cazuri Covid în ultimele 24 de ore
15
DISTRIBUIRI
84
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 16.610 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), cu 150 mai puțin decât în ziua anterioară. 1.073 dintre cazurile noi din 24 de ore sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

Evoluția cazurilor noi pozitive din ultimele 7 zile o găsiți în graficul de mai jos.
content-image

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba36.0913103.62
2.Arad45.5043323.72
3.Argeș48.3851542.38
4.Bacău45.4234403.89
5.Bihor56.4925795.91
6.Bistrița-Năsăud21.6661815.11
7.Botoșani25.2713603.31
8.Brașov73.2888066.43
9.Brăila23.799831.45
10.Buzău25.7791841.91
11.Caraș-Severin20.3271602.2
12.Călărași18.350871.22
13.Cluj99.05212619.88
14.Constanța74.8215765.12
15.Covasna13.816631.75
16.Dâmbovița38.3871782.31
17.Dolj47.0331751.72
18.Galați46.3792072.39
19.Giurgiu20.605691.62
20.Gorj15.880861.07
21.Harghita15.9272073.66
22.Hunedoara38.6571934.01
23.Ialomița20.302851.72
24.Iași76.8006053.13
25.Ilfov81.6894986.94
26.Maramureș35.6165025.35
27.Mehedinți16.169310.88
28.Mureș42.5562802.55
29.Neamț34.4133753.56
30.Olt26.884910.94
31.Prahova66.6464242.52
32.Satu Mare23.6243725.27
33.Sălaj19.2911863.93
34.Sibiu46.6854185.06
35.Suceava45.5186317.08
36.Teleorman25.702781.2
37.Timiș96.78710067.93
38.Tulcea14.7931502.52
39.Vaslui28.0641711.44
40.Vâlcea27.9311292.2
41.Vrancea18.9621201.96
42.Mun. București330.24122936.69
43.Din străinătate**3.66535
44.Cazuri noi nealocate pe județe11.646*1439
TOTAL1.944.91616.610

  CITESTE SI:    Atenție! Dublare a cazurilor de coronavirus! În ultimele 24 ore au fost raportate…

Etichete: ARGEŞcazuricovid
Articolul precedent

S.C. Salubritate 2000 S.A. – program normal în ziua de sărbătoare națională a Unirii Principatelor Române

Articolul următor

Un nou cutremur în Vrancea!

Articole din aceeași categorie

Tâlhărie în Bascov! Trei persoane mascate au intrat în casa unui bărbat și i-au furat mașina

Tâlhărie în Bascov! Trei persoane mascate au intrat în casa unui bărbat și i-au furat mașina

30 octombrie 2026
108
Piteștiul intră în atmosfera sărbătorilor de iarnă!

Piteștiul intră în atmosfera sărbătorilor de iarnă!

30 octombrie 2026
76
Prognoza meteo: Val de frig peste România

Noiembrie: Frigul cuprinde România

30 octombrie 2026
75
Zi plină de baschet și surprize la Pitești Arena. Mâine este despre FC Argeș Basketball!

Zi plină de baschet și surprize la Pitești Arena. Mâine este despre FC Argeș Basketball!

30 octombrie 2026
74
Încarcă mai multe
Articolul următor
Cutremure în Vrancea

Un nou cutremur în Vrancea!

Angajaţii vor avea parte de o nouă minivacanţă în această lună

Bugetarii vor beneficia de o minivacanță de cinci zile între 30 noiembrie și 4 decembrie

Bani de la stat pentru micii fermieri

Gospodăria țărănească scutită de plata impozitului pe terenuri și clădiri

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • Tâlhărie în Bascov! Trei persoane mascate au intrat în casa unui bărbat și i-au furat mașina
  • Piteștiul intră în atmosfera sărbătorilor de iarnă!
  • Noiembrie: Frigul cuprinde România
  • Zi plină de baschet și surprize la Pitești Arena. Mâine este despre FC Argeș Basketball!
  • Accident pe DEx12 Pitești-Craiova
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.