Piteştiul serbează împlinirea a 630 de ani de la prima atestare documentară.
Ieri seară, în Piaţa Primăriei a fost concert cu Smiley, Feli şi Randi, iar astăzi este un Te Deum dedeicat Sfinţilor Împăraţi Constantin şi Elena, patronii spirituali ai municipiului.
Ultimele zile de sărbătoare arată astfel:
Marţi, 22 mai
ora 10 – Inaugurarea Centrului de Pregătire pentru Copii şi Juniori „Leonte Ianovschi” – stadionul „Nicolae Dobrin”;
ora 16 – Inaugurarea Parcului „Făget” din Trivale.
Joi, 24 mai
ora 10 – Festivitatea de premiere a Concursului „Cea mai frumoasă şi cea mai curată asociaţie de proprietari din Piteşti”, ediţia a VIII-a – Primărie;
ora 19 – Concert simfonic aniversar „100% românesc” – 11 ani de la înfiinţarea Filarmonicii Piteşti – Centrul Multifuncţional. (C.D.)
Poze azi, cod pitesti







