• Publicitate pe site
  • Contact
miercuri, 26 august 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

„Vlad Voiculescu trebuie să plece!”

scris de Monica Badea
13 aprilie 2021
12 1
„Vlad Voiculescu trebuie să plece!”
12
DISTRIBUIRI
67
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter
„Vlad Voiculescu trebuie să plece!”

Ion Mînzînă, președintele PSD Argeș și al Consiliului Județean Argeș, afirmă că în mandatul scurt al lui Vlad Voiculescu de ministru al Sănătății am asistat la scene de groază, nedemne de România secolului XXI: pacienți care ard de vii în spitale, bolnavi abia operați evacuați din spital în miez de noapte, oameni care rămân fără oxigen în unități medicale și pier, suferinzi care nu au acces la servicii de sănătate publică și la tratamente vitale, o campanie de vaccinare ineficientă.

 
„PSD a inițiat o moțiune simplă împotriva acestui ministru de-a dreptul sinistru, dar a fost respinsă de coaliția aflată la putere. Vom mai iniția una, pentru că așa nu se mai poate și sunt semnale că și partenerii de guvernare ai lui Vlad Voiculescu s-au săturat de incompetența acestuia!
 
PSD denunță încă odată managementul dezastruos al mandatului lui Voiculescu la Sănătate, care a dus România pe un nefast loc 10 al mortalității în lume. Epidemia COVID este complet scăpată de sub control, cu spitale în pragul colapsului, cu peste 1 milion de infectați și peste 25.000 de morți.
 
Indiferent însă de rezultatul moțiunii, responsabilitatea deplină aparține Coaliției PNL-USRPLUS-UDMR, în special premierului Cîțu, dar și președintelui Iohannis. Niciunul nu se poate ascunde. Sunt și vor continua să fie responsabili pentru fiecare eșec al lui Voiculescu, pentru morții și suferința pe care deciziile sale absurde vor continua să le provoace, dacă nu se vor dezice de el și nu-l vor demite.
 
Vlad Voiculescu nu este un reformator și-n nici un caz nu este omul potrivit să treacă România prin actuala criză medicală.
 
Vlad Voiculescu trebuie să plece!”, conchide Ion Mînzînă.
Etichete: ARGEŞIon Minzinapsd
Articolul precedent

„Salariul mediu brut este în scădere abruptă după primele două luni ale anului 2021!”

Articolul următor

Încă 151 de amenzi, în valoare totală de 25.250 de lei

Articole din aceeași categorie

Summer Voetball Camp, parteneriat româno-olandez la Bradu!

Clubul Sportiv Real Bradu caută sportivi de performanță! Ce facilități oferă tinerilor care vor să facă fotbal

26 august 2026
60
O nouă acțiune de dezinsecție în Pitești

O nouă acțiune de dezinsecție în Pitești

26 august 2026
61
Vasile Mihăilescu: Sondajele arată că românii aleg categoric NATO și Europa și nu au încredere în Rusia!

Vasile Mihăilescu: „Statul de drept înseamnă aplicarea legii, nu menținerea în funcție a celor condamnați definitiv”

26 august 2026
65
Accident grav la Bălilești

Accident grav la Bălilești

26 august 2026
62
Încarcă mai multe
Articolul următor
Restricții în Argeș: Alte 184 de amenzi!

Încă 151 de amenzi, în valoare totală de 25.250 de lei

Analize la izvoarele din Piteşti

Lucrări de mentenanţă şi de igienizare a instalaţiilor aferente a nouă izvoare din oraș

Leac pentru coronavirus? Chinezii spun că un tratament împotriva virusului a funcţionat

Coronavirus: 3.883 de noi persoane infectate; 87, în Argeș!

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • Clubul Sportiv Real Bradu caută sportivi de performanță! Ce facilități oferă tinerilor care vor să facă fotbal
  • O nouă acțiune de dezinsecție în Pitești
  • Vasile Mihăilescu: „Statul de drept înseamnă aplicarea legii, nu menținerea în funcție a celor condamnați definitiv”
  • Accident grav la Bălilești
  • Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” are o nouă sală de educație fizică!
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.