Cristian Gentea, mulțumiri speciale pentru managerul Ana Clean Solution
Astăzi, 19 aprilie, începând cu ora 10.00, a avut loc inaugurarea Bazinului Olimpic din Pitești. La inaugurare au luat parte președintele Consiliului Județean Argeș, Ion Mînzînă, vicepreședintele Consiliului Județean, Adrian Bughiu, președinta Federației de Natație, Camelia Potec, Thomas Moldovan, secretar de stat la Ministerul Sportului, Niculae Vlad Ștefan, secretar de stat în Ministerul Dezvoltării, dar și campionul argeșean la înot Robert Glință, care ieri a împlinit frumoasa vârstă de 26 de ani. „Despre bazin lucrurile sunt simple. Totul a început cu un proiect de eficientizare energetică, panouri solare, anvelopare termica, tâmplărie, acoperiș, din mandatul trecut, al primarului Cornel Ionică. După am constatat că dacă vrem să schimbăm complet fața bazinului avem nevoie de mai mult. Am investit în jur de 10 milioane de lei și ne-am ocupat de partea de infrastructură, conducte pentru utilități, tribune, sala de forță, bazine de recuperare. Pentru asta am apelat la specialiști. Ne-am consultat cu doamna președintă Camelia Potec și Robert Glință. Vreau să-i multumesc domnului Eduard Florea, manager al firmei Ana Clean Solution, care ne-a donat scaunele din tribună, rezistente la foc și care au fost aduse din Polonia.”, a spus primarul Cristian Gentea.







