Tineri din Argeș prinși cu droguri
Cinci tineri cu vârste cuprinse între 19 și 26 de ani din Pitești și Curtea de Argeș au fost depistați de către jandarmi având asupra lor fragmente vegetale uscate, susceptibile a avea efect psihoactiv, interzise de legislația în vigoare.
Pe numele celor cinci tineri, jandarmii au întocmit actele necesare începerii cercetărilor, conform legii privind prevenirea și combaterea traficului și consumului ilicit de droguri.
Biroul pentru Combaterea Crimei Organizate Pitești continuă cercetările.








