Deputatul de Argeş al PSD Simona Bucura Oprescu a făcut o donaţie inedită în această săptămână pentru ajutorarea persoanelor bolnave de cancer. Astfel, cum perucile create din păr naturale sunt la mare căutare (ştiut fiind faptul că, din cauza chimioterapiei, bolnavii de cancer îşi pierd podoaba capilară), Simona Bucura Oprescu s-a tuns şi şi-a donat părul tăiat Fundaţiei Renaşterea care se ocupă cu crearea unor astfel de peruci.
„Dragi prieteni,
Sunt momente în viață când simțim nevoia să schimbăm câte ceva.
Așa că m-am tuns. Dar ceea ce vreau să știți este că putem ajuta chiar și atunci când ne tundem!
Eu, de exemplu, expediez părul tăiat fundației Renașterea.
Pentru persoanele bolnave care au nevoie de peruci din păr natural.
Vă trimit tuturor gânduri bune și multă sănătate!”, a scris deputata pe pagina sa de Facebook, postând şi adresa de Internet la care se pot obţine mai multe detalii.







