Simona Brătulescu, vicepreşedinte al Consiliului Judeţean şi preşedinte al ALDE Argeş, afirmă că formaţiunea politică din care face parte creşte în preferinţele electoratului făcând o politică demnă, curată, fără atacuri la persoană sau de alt gen.
„Sondajele nu au reprezentat niciodată pentru mine niște instrumente care să reprezinte 100% realitatea, dar în mod cert acestea fixează niște tendințe de care este bine să ții seama.
„Potrivit ultimului sondaj CURS, dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare, ALDE s-ar clasa pe al treilea loc, cu 9%. IMAS ne oferă, însă, alte date, creditându-ne cu 10,6%. Publicația DCNews realizează și ea un sondaj potrivit căruia ALDE se situează la 20,4% ca intenție de vot, imediat după PSD. De asemenea, potrivit aceleiași publicații, în Argeș, ALDE se află tot pe poziția secundă, cu 17,2%.
Indiferent de sondaj, de cine l-a comandat, remarc faptul că ALDE este în creștere și la nivel național, și în județ. Nu ne îmbătăm cu apă rece, dar știm că pentru Parlamentul European avem cea mai bună echipă, avem oameni care și-au reprezentat țara cu demnitate, fără a o denigra doar din disperarea de a puncta mediatic câteva procente”, a declarat Simona Brătulescu.








