Cornel Ionică, primarul Piteştiului, a mulţumit astăzi celor care aui fost prezenţi la Simfonia Lalelelor din acest an şi a anunţat că târgul de flori din centru se prelungeşte.
„Este manifestarea de suflet a tuturor piteștenilor și ne bucurăm pentru interesul pe care l-ați manifestat, ca în fiecare an. De asemenea, având în vedere solicitările comercianților de flori și produse tradiționale prezenți la Simfonia Lalelelor, vă informăm că analizăm posibilitatea prelungirii acordurilor pentru aceștia pentru încă o săptămână”, a scris primarul pe contul său de Facebook, ocazie cu care a făcut un apel la iubitorii fotbalului din Pitești să fie prezenți astăzi în număr cât mai mare la stadionul “Nicolae Dobrin” pentru a asista la derby-ul de la ora 18 dintre FC Argeș și CS Mioveni!







