Primăria Municipiului Piteşti, prin Administraţia Domeniului Public Pitești, a demarat la începutul lunii octombrie 2019 lucrările din cadrul proiectului “Resistematizarea circulaţiei în zona intersecţiei Bd. I.C.Brătianu, strada Maior Şontu şi pasaj Teiuleanu, municipiul Piteşti, judeţul Argeş”. Prin această lucrare se doreşte lărgirea carosabilui pe partea dispre Palatul Administrativ (Prefectură și Consiliul Județean Argeș) pentru asigurarea unor spaţii mai generoase pentru manevrele de intrare şi ieşire de pe strada Pasaj Teiuleanu și Bd. I.C. Brătianu. Totodată se mizează şi pe asigurarea fluenţei rutiere pe sensul Bd. I.C Brătianu – str. Maior Gh. Şonţu – C.A Rosetti cu banda ce a fost recent creată în zonă.








