Consilierul județean liberal Marius Postelnicescu dezvăluie faptul că mai mulți primari sau candidați PNL pentru Primăriile din Argeș au fost contactați cu „oferte” de către cei de la PSD. Dacă doi edili se pare că au cedat tentației (Bogați și Lunca Corbului), se pare că ceilalți au declinat oferta. Postelnicescu a nominalizat primarii din Poiana Lacului, Vedea, Poienarii de Muscel, Suseni și Schitu Golești. „Adversarii de la PSD încearcă să contacteze candidații noștri, în special primarii în funcție. S-au găsit să vină acum, în prag de alegeri, unde e pâinea coaptă”, a declarat Postelnicescu, deranjat de tacticile folosite de social-democrați. În același timp, Postelnicescu l-a avut alături pe candidatul PNL pentru Primăria Mioveni- Costel Franțescu. Acesta este consilier local la al doilea mandat și lucrează ca manager la constructorul local de automobile.






