• Publicitate pe site
  • Contact
miercuri, 21 octombrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

Peste 90 de noi cazuri Covid în Argeș!

scris de Monica Badea
27 octombrie 2021
16 1
Leac pentru coronavirus? Chinezii spun că un tratament împotriva virusului a funcţionat
16
DISTRIBUIRI
91
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter

Peste 90 de noi cazuri Covid în Argeș!

Până astăzi, 27 octombrie, pe teritoriul României au fost înregistrate 1.602.830 de cazuri de infectare cu noul coronavirus (COVID – 19), dintre care 7.711 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

1.358.530 de pacienți au fost declarați vindecați.
În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 14.950 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), dintre care 232 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2974935910,62
2.Arad350463629,84
3.Argeș393976949,54
4.Bacău367363395,49
5.Bihor419246169,56
6.Bistrița-Năsăud17807865,07
7.Botoșani207531464,93
8.Brașov579256989,99
9.Brăila194841909,11
10.Buzău200484437,95
11.Caraș-Severin164752015,80
12.Călărași158661667,85
13.Cluj780685749,50
14.Constanța6185560210,37
15.Covasna10962605,64
16.Dâmbovița318214238,54
17.Dolj413533537,11
18.Galați379842826,51
19.Giurgiu171571249,49
20.Gorj135141395,07
21.Harghita119781605,39
22.Hunedoara310182957,38
23.Ialomița1701532910,08
24.Iași647425729,11
25.Ilfov6721370416,95
26.Maramureș283721204,04
27.Mehedinți141821607,91
28.Mureș334925007,79
29.Neamț278453466,18
30.Olt228801627,83
31.Prahova55651106911,83
32.Satu Mare186441233,33
33.Sălaj158821677,31
34.Sibiu356644517,61
35.Suceava353392083,99
36.Teleorman217323558,12
37.Timiș783745279,89
38.Tulcea120171367,11
39.Vaslui244201166,19
40.Vâlcea228262517,50
41.Vrancea156571575,33
42.Mun. București277971208015,93
43.Din străinătate**17047 
44.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

24288*

-902 
TOTAL1.602.83014.950 

 


  CITESTE SI:    Record de cazuri noi de Covid-19: 16.743 de cazuri noi, în ultimele 24 de ore

Etichete: ARGEŞcazuricoronavirus
Articolul precedent

Accesul în Primăria Mioveni și alte instituții publice din oraș este condiționat!

Articolul următor

Accident grav pe strada Sticlelor!

Articole din aceeași categorie

Guvernul Luca Niculescu a fost învestit de Parlament

Guvernul Luca Niculescu a fost învestit de Parlament

20 octombrie 2026
66
Se oprește furnizarea apei potabile în municipiul Pitești, zona Centru

Întreruperea alimentării cu apă potabilă în municipiul Pitești, cartier Craiovei, în data de 21 octombrie 2026

20 octombrie 2026
65

Program de iarnă, la Zoo Pitești!

20 octombrie 2026
63
Pitești: Colectarea deșeurilor reciclabile  – modificări de calendar, în iulie, pentru străzile: Bănănăi, Marin Preda, Mihnea Vodă, Andrei Marinescu și Int. Islazului!

Pitești: În atenția utilizatorilor serviciului de salubrizare!

20 octombrie 2026
63
Încarcă mai multe
Articolul următor
Accident grav pe strada Sticlelor!

Accident grav pe strada Sticlelor!

Barmanul din Clubul Colectiv a fost înmormântat

Covid: 11 decese în ultimele 24 de ore în Argeș!

„Milioane de români vor plăti facturi mai mici!”

"Milioane de români vor plăti facturi mai mici!"

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • Guvernul Luca Niculescu a fost învestit de Parlament
  • Întreruperea alimentării cu apă potabilă în municipiul Pitești, cartier Craiovei, în data de 21 octombrie 2026
  • Program de iarnă, la Zoo Pitești!
  • Pitești: În atenția utilizatorilor serviciului de salubrizare!
  • Protest național față de violența din școli, propus conducerii FSLI de către Adrian Voica, liderul sindical SIPA Muntenia
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.