Președintele CJ Argeș, Florin Tecău, a ajuns un fel de Mecca pentru primarii proaspăt eliberați din pușcărie. Primul care l-a vizitat, după șase luni de arest preventiv, a fost primarul Florin Frătică de la Bradu. Timp de mulți ani acesta a afișat un sictir maxim legat de instituția Consiliului Județean Argeș însă, se pare că pușcăria i-a redat bunul simț și simțul datoriei. Cel de-al doilea edil venit în pelerinaj la Tecău este edilul din Pitești, Tudor Pendiuc. Tecău spune că n-au discutat politică sau despre dosarul în care este cercetat penal Pendiuc, ci au vorbit despre „lucruri personale și actuale”. Singura concluzie la care ajungem după o așa declarație este: cei doi au discutat despre femei, căci fiecăruia i s-a tras de la câte una câte ceva. Asta ca lucru personal. În ceea ce le privește pe cele actuale, nu putem să ne gândim decât la meciul de tenis care este pe buzele tuturor românilor, dintre Simona Halep și americanca Serena Williams, în urma căruia românca a pierdut. Și cum pe vremuri Tecău bătea și el terenurile de tenis când își ducea băiatul la antrenamente, ne gândim că a rămas fidel Sportului Alb.









