• Publicitate pe site
  • Contact
joi, 11 decembrie 2025
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Monden

Metrosexualii noștri cei de toate zilele…

scris de Monica Muscu
16 februarie 2015
55 4
Bărbați, alegeți coafura în funcție de haine și stilul personal!
56
DISTRIBUIRI
313
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter

watermarked-stilist adelin marian

Probabil aţi auzit foarte mult vorbindu-se despre metrosexuali întrucât este un termen puternic vehiculat în societatea actuală. Metrosexualii sunt bărbaţii pasionaţi de modă, mai mult chiar decât pasionaţi, se îngrijesc îndeaproape de fiecare aspect al lookului lor și elimină orice fir de păr de pe corp.  Noi îţi oferim o imagine de ansamblu asupra termenului de metrosexual, pentru a-ţi fi mai uşor să îi recunoşti atunci când îi vezi pe stradă. Pe vremuri li se spunea dandy, filfizoni şi spilcuiţi, acum sunt metrosexualii noştri de zi cu zi.metrosexual
De ce „metro” pentru că este vorba despre bărbaţii care iubesc metropolele, pentru că le oferă şanse de a fi remarcaţi de vedete şi oameni importanţi, sunt atraşi de locurile mondene şi deci nu pot trăi decât acolo unde sunt cluburi mari, de renume, magazine de firmă şi baruri de fiţe. Metrosexualii sunt mai pasionaţi de produsele cosmetice,nu ratează nicio sedință de SPA, saună şi salon de înfrumuseţare, ore în şir la shopping, sunt la curent cu noutăţile în domeniu, ştiu cum să se asorteze.
Metrosexualul merge zilnic la sală, deşi preferă bazinul, pentru că acolo îşi poate pune cu adevărat în evidenţă muşchii bine lucraţi şi corpul sculptat. Este deranjat când nu e băgat în seamă şi ar face orice ca să atragă toate privirile. Îşi închipuie că femeile îl privesc cu dorinţă, iar bărbaţii cu admiraţie. Cine nu îl priveşte aşa, e clar că e invidios şi rău! Metrosexualul e foarte atent  ce mănâncă, bea numai apă plată cu lămâie şi ştie pe dinafară etichetele produselor alimentare, pentru că vrea să ştie cam câte calorii îi aduce cina.
În general, metrosexualii lucrează în posturi care fie îi fac vedete, fie le facilitează accesul spre agenţiile de modeling, de publicitate, PR, media, muzică, film,saloane de înfrumuseţare şi săli de fitness. O caracteristică esenţială pentru un metrosexual adevărat este condiţia financiară mult peste medie. O imagine şi un stil de viaţă aşa cum şi-l doresc metrosexualii nu poate fi întreţinut decât prin cheltuilei foarte mari.
Bărbatul metrosexual nu este un homosexual, ci un bărbat care este foarte îngrijit, are sau nu foarte mulţi bani pe care îi investeşte în propria-i persoană. Aceştia sunt bărbaţii care au acceptat şi latura lor feminină şi asta poate fi în avantajul femeilor. Asta pentru că ştie întotdeauna şi va cumpăra cea mai bună cremă de zi pentru că şi el o foloseşte şi cu siguranţă te va duce la cel mai bun salon de SPA.

Dar, se pare că și vremea metrosexualilor a trecut, iar acum își fac tot mai des apariția retrosexualii: bărbații cu păr prin mai toate locurile văzute și nevăzute de soare și, ce este cel mai important, știu cum să trateze o femeie.


  CITESTE SI:    Meteorologii anunță o vreme extrem de rece în zilele următoareMeteorologii anunță…

Articolul precedent

Arhiepiscopia Argeş face curățenie în biserici

Articolul următor

Comandantul Stoica a început schimbarea la față a jandarmilor argeșeni

Articole din aceeași categorie

Rovinieta poate fi plătită în decurs de 24 de ore

Taxa pentru rovinietă se schimbă din 2026

11 decembrie 2025
60
Campanie de colectare GRATUITĂ a deșeurilor voluminoase și DEEE, în Pitești

Reamintire: Mâine începe campania de colectare GRATUITĂ a deșeurilor voluminoase și DEEE, în Pitești! 

10 decembrie 2025
67
Bradu: Bilanț bun pentru anul 2022

Bilanț administrativ la Bradu: investiții majore în infrastructură, servicii publice moderne și dezvoltare comunitară

10 decembrie 2025
78
Ion Mînzînă: Dezvoltăm și infrastructura feroviară! Se modernizează calea ferată Pitești – Golești – Călinești

Ion Mînzînă: „Voi candida din nou la conducerea PSD Argeș. Avem proiecte majore și o direcție clară”

10 decembrie 2025
68
Încarcă mai multe
Articolul următor
Comandantul Stoica a început schimbarea la față a jandarmilor argeșeni

Comandantul Stoica a început schimbarea la față a jandarmilor argeșeni

Club HUSH îți livrează mâncarea acolo unde te prinde foamea

Club HUSH îți livrează mâncarea acolo unde te prinde foamea

Florin Tecău s-a înțeles cu turcii

Președintele C.J Argeș, prezent la recepția Ambasadei Republicii Populare Chineze în România

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/duster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/duster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/duster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe Gentea guvern INCENDIU Ion Minzina lucrări masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • Taxa pentru rovinietă se schimbă din 2026
  • Reamintire: Mâine începe campania de colectare GRATUITĂ a deșeurilor voluminoase și DEEE, în Pitești! 
  • Bilanț administrativ la Bradu: investiții majore în infrastructură, servicii publice moderne și dezvoltare comunitară
  • Ion Mînzînă: „Voi candida din nou la conducerea PSD Argeș. Avem proiecte majore și o direcție clară”
  • Primarul Gheorghe Stancu, la evenimentul de final de an al clubului ACS Unirea Bascov
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.