• Publicitate pe site
  • Contact
miercuri, 19 august 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

Investiţii pentru drumurile din Argeş

scris de Sapori Anca
31 august 2016
14 1
Cătălin Rădulescu: Premierul nu are de ce să își dea demisia
14
DISTRIBUIRI
79
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter

La iniţiativa deputatului PSD Cătălin Rădulescu, o delegaţie a Ministerului Transporturilor şi a CNADNR a vizitat mai multe zone din judeţul Argeş, zone caree necesită modernizări sau reabilitări urgente de drumuri naţionale care au mai multe probleme punctuale.

S-a discutat necesitatea unui sens giratoriu şi intrarea la Biserică în comuna Mărăcineni, a sensului giratoriu şi a modernizării drumului naţional care trece prin Mioveni, a finalizării lucrării drumului Piteşti-Câmpulung DN73, inclusiv modernizarea tronsonului de drum naţional de la intrarea în Câmpulung, a repunerii în licitaţie a studiului de fezabilitate de modernizare a Transfăgărăşanului, cât şi a reabilitării DN7C Curtea de Argeş-Câmpulung, DN65A Miroşi-Costeşti şi DN67B-Piteşti-Drăgăşani, având ca prioritate imediată podul de la Poiana Lacului.

„Deşi mulţi au crezut că nu se va întâmpla nimic în urma acestei vizite, iată că s-au alocat sume de bani pentru ca pe toate tronsoanele de drumuri naţionale din Argeş să se înceapă reabilitările şi modernizările cerute. De asemenea, studiul de fezabilitate pentru Transfăgărăşan va fi repus în licitaţie pe 15 septembrie.

Asta arată încă o dată de ce este nevoie ca în Parlamentul României să meargă oameni cu experienta şi credibilitate care să rezolve pentru judeţul Argeş ceea ce nu s-a rezolvat în ultimii 15-20 de ani”, afirmă Cătălin Rădulescu.


  CITESTE SI:    Ion Mînzînă: Investim în tineri, investim în viitorul nostru! În contextul Zilei…

Etichete: Argesinvestiţiiradulescu
Articolul precedent

Participare de elită la un simpozion medical în Piteşti

Articolul următor

Sărbători fără Fii şi Fiice…

Articole din aceeași categorie

Se oprește furnizarea apei potabile în municipiul Piteşti, zona Centru, în data de 13 ianuarie 2026

Se oprește alimentarea cu apă potabilă în municipiul Pitești în data de 19 august 2026

18 august 2026
69
Proiectul „Renovare energetică – Liceul Tehnologic Constantin Brâncuși” – lucrări finalizate!

Proiectul „Renovare energetică – Liceul Tehnologic Constantin Brâncuși” – lucrări finalizate!

18 august 2026
64
Germania vrea taxa europeană pe benzină. Și românii o vor simți la pompă

Motorina s-a scumpit iar și sare de 10 lei/l, marți, 18 august 2026

18 august 2026
67
Clienții restaurantelor, cantinelor și firmelor de catering vor primi apă gratuit

Precizări privind monitorizarea operațională a calității apei distribuite populației în municipiul Pitești și localitățile limitrofe

18 august 2026
65
Încarcă mai multe
Articolul următor
Festivalul Carpați – Tradiție în pași de dans la Mioveni

Sărbători fără Fii şi Fiice...

Ploile au avut efect de grindină asupra pâinii din Argeș

Amenajări de desecare în Argeş

Licitaţie cu bani mulţi la ADP Piteşti

Lucrări pe DN7 Pitești -Râmnicu Vâlcea

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • Se oprește alimentarea cu apă potabilă în municipiul Pitești în data de 19 august 2026
  • Proiectul „Renovare energetică – Liceul Tehnologic Constantin Brâncuși” – lucrări finalizate!
  • Motorina s-a scumpit iar și sare de 10 lei/l, marți, 18 august 2026
  • Precizări privind monitorizarea operațională a calității apei distribuite populației în municipiul Pitești și localitățile limitrofe
  • Un argeșean ar putea ajunge în închisoare după ce a omorât un șarpe și apoi a sunat la 112
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.