Gica Dobrin și Robert Glință, invitați de onoare la Simfonie
Astăzi s-a deschis oficial o nouă ediție a Simfoniei Lalelelor, evenimentul emblematic al municipiului. Au onorat invitația primarului Cristian Gentea ambasadori, reprezentanți ai Guvernului, parlamentari, oameni de afaceri, reprezentanți ai mediului academic, aleși locali și județeni, dar și doi invitați speciali: campionul la înot Robert Glință și Gica Dobrin, soția regretatului magician al balonului rotund Nicolae Dobrin. Cei doi ;i-au exprimat aprecierea pentru felul în care arată acum Piteștiul și pentru restilizarea Simfoniei. La eveniment a fost prezent și directorul ADR Sud Muntenia, Liviu Mușat.







