Directorul Marcela Bădescu, de la implementarea proiectelor cu finanțare europeană din cadrul Primăriei Pitești, a explicat acum, la terminarea proiectului de reabilitare urbană, de ce au apărut discuții vizavi de modul cum s-au conceput anumite porțiuni din proiect. Tardiv, angajatul municipalității dă și soluția pentru ca nemulțumirile să fie evitate pe viitor. “Au fost multe comentarii la proiectul urban. Partea de arhitectură a fost evaluată de un expert, un arhitect independent. De multe ori am ajuns la o mediere, însă am încheiat bine proiectul din punct de vedere tehnic și financiar. Pe viitor ne-am propus să facem o campanie de informare pentru proiectele care schimbă aspectul unor zone, pentru ca cetățenii să fie informați din timp”, a declarat Marcela Bădescu.







