Multe dintre drumurile din judeţul Argeş sunt „praf”. Gropi uriaşe, „valuri” în asfalt, alunecări de teren – tot „meniul”! Un astfel de drum, o alternativă importantă la Dealul Negru când acesta este aglomerat, este şi drumul naţional dintre Curtea de Argeş şi Râmnicu Vâlcea. După ani buni, drumarii s-au apucat să repare carosabilul în zona alunecării de la Piatra, dar ritmul este, evident, de melc. Consilierul local piteştean Narcis Sofianu a trecut prin zonă şi a surprins o scenă obişnuită, din păcate: utilajele se „odihneau”, că doar era weekend, nu? „Cu Valeca preşedinte (n.r. – Şerban Valeca este preşedinte al PSD Argeş) avem drumuri ca înainte!”, a scris Narcis Sofianu pe pagina sa de Facebook după ce a trecut pe lângă şantierul pe carte nu se lucra.







