• Publicitate pe site
  • Contact
luni, 12 octombrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

Covid în Argeș: 944 de cazuri noi

scris de Monica Badea
10 februarie 2022
15 1
A fost sau nu creat în laborator COVID-19?
15
DISTRIBUIRI
85
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter
În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 26.466 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), cu 880 mai puțin decât în ziua anterioară. 3.176 dintre cazurile noi din 24 de ore sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

Evoluția cazurilor noi pozitive din ultimele 7 zile o găsiți în graficul de mai jos.

content-image

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba46.86861020,83
2.Arad59.79372920,64
3.Argeș63.60194419,25
4.Bacău56.4443059,74
5.Bihor73.96650219,01
6.Bistrița-Năsăud26.94119810,69
7.Botoșani33.01322611,37
8.Brașov92.95199223,08
9.Brăila27.4081728,62
10.Buzău34.62758013,78
11.Caraș-Severin25.66933411,82
12.Călărași22.62325810,15
13.Cluj132.169189329,39
14.Constanța99.753134223,10
15.Covasna16.88920810,19
16.Dâmbovița46.91438111,78
17.Dolj60.81479714,86
18.Galați56.06732110,83
19.Giurgiu24.43734911,31
20.Gorj19.5211197,96
21.Harghita20.1771108,60
22.Hunedoara49.99363717,61
23.Ialomița23.8262629,09
24.Iași97.631134214,02
25.Ilfov101.215166827,24
26.Maramureș46.69528313,98
27.Mehedinți19.2101817,64
28.Mureș54.56244914,05
29.Neamț42.8192629,78
30.Olt32.76645910,29
31.Prahova84.29794116,07
32.Satu Mare30.06235910,55
33.Sălaj24.39115314,29
34.Sibiu63.66822325,83
35.Suceava54.9872507,34
36.Teleorman29.6803147,77
37.Timiș130.195137929,08
38.Tulcea19.10115512,73
39.Vaslui33.1662176,91
40.Vâlcea36.11182314,84
41.Vrancea23.5122728,35
42.Mun. București441.055562536,09
43.Din străinătate**3.9755
44.Cazuri noi nealocate pe județe25.298*-1163
TOTAL2.508.86026.466

  CITESTE SI:    COVID -19 : 367 de cazuri în total în România. 59 de cazuri noi în ultimele 24 de ore

Etichete: ARGEŞcoronaviruscovid
Articolul precedent

Doliu în presa argeșeană!

Articolul următor

Amendați după ce au aruncat PET-uri și sticle de la bere de la balcon

Articole din aceeași categorie

Vasile Mihăilescu: „Istoria românilor și Geografia României sunt esența națională și trebuie să rămână printre materiile predate tuturor copiilor”

Vasile Mihăilescu: “E urgent nevoie de schimbarea modului de guvernare”

12 octombrie 2026
75
Francezii schimbă directorii la Dacia, autostradă tot nu e!

Șeful Renault avertizează: Viitorul uzinei Dacia de la Mioveni depinde de reducerea costurilor

12 octombrie 2026
115
Rezultate excelente pentru înotătorii B2O la Cupa CSM Pitești! Trei  trofee pentru cele mai bune performanțe

Rezultate excelente pentru înotătorii B2O la Cupa CSM Pitești! Trei trofee pentru cele mai bune performanțe

11 octombrie 2026
135
Noile numere de telefon ale compartimentelor Primăriei Pitești, puse la dispoziția cetățenilor pe site-ul instituției, intră în funcțiune de luni, 26 februarie 2024!

SPOOFING – CÂND NUMĂRUL DE TELEFON TE ÎNȘALĂ. NU TE LĂSA PĂCĂLIT!

9 octombrie 2026
76
Încarcă mai multe
Articolul următor
Amendați după ce au aruncat PET-uri și sticle de la bere de la balcon

Amendați după ce au aruncat PET-uri și sticle de la bere de la balcon

Deținători de câini, în atenția polițiștilor

Deținători de câini, în atenția polițiștilor

TULBURĂTOR. O tânără a fost tâlhărită de telefon în plină stradă

Reținut de polițiști

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • Vasile Mihăilescu: “E urgent nevoie de schimbarea modului de guvernare”
  • Șeful Renault avertizează: Viitorul uzinei Dacia de la Mioveni depinde de reducerea costurilor
  • Rezultate excelente pentru înotătorii B2O la Cupa CSM Pitești! Trei trofee pentru cele mai bune performanțe
  • SPOOFING – CÂND NUMĂRUL DE TELEFON TE ÎNȘALĂ. NU TE LĂSA PĂCĂLIT!
  • Vești bune pentru locuitorii comunei Dârmănești
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.