• Publicitate pe site
  • Contact
miercuri, 21 octombrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

Coronavirus: 7.753 de noi cazuri în țară, 148 în Argeș

scris de Monica Badea
24 noiembrie 2020
17 0
Leac pentru coronavirus? Chinezii spun că un tratament împotriva virusului a funcţionat
16
DISTRIBUIRI
91
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter

Până astăzi, 24 noiembrie, pe teritoriul României, au fost confirmate 430.605 cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

304.188 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 7.753 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba91691336,08
2.Arad102911305,9
3.Argeș121461484,95
4.Bacău120931182,81
5.Bihor128741505,27
6.Bistrița-Năsăud5398964,11
7.Botoșani55181192,69
8.Brașov173123197,36
9.Brăila5085103,12
10.Buzău6098482,54
11.Caraș-Severin4379822,71
12.Călărași3705313,08
13.Cluj194743937,03
14.Constanța142001906,5
15.Covasna3838633,1
16.Dâmbovița104901483,51
17.Dolj11059843,21
18.Galați92831702,85
19.Giurgiu3691882,43
20.Gorj4114421,72
21.Harghita4406301,84
22.Hunedoara78341373,6
23.Ialomița40731023,44
24.Iași180863443,29
25.Ilfov132722097,1
26.Maramureș7800943,07
27.Mehedinți3627423,04
28.Mureș110321264,75
29.Neamț8878682,24
30.Olt6677481,8
31.Prahova174102524,43
32.Satu Mare48961054,99
33.Sălaj5203384,36
34.Sibiu12682828,47
35.Suceava124951952,24
36.Teleorman5072722,75
37.Timiș175872725,45
38.Tulcea3105453,36
39.Vaslui7143922,11
40.Vâlcea7457512,8
41.Vrancea5013781,89
42.Mun. București6085911476,55
43.Cazuri noi nealocate pe județe5781*1562 
 TOTAL430.6057.753 

  CITESTE SI:    Un nou val de coronavirus? Peste 4.000 de cazuri noi în țară, 84 în Argeș!

Etichete: ARGEŞcazuricoronavirus
Articolul precedent

13 cazuri de infectare cu COVID-19 la Tribunalul Argeş

Articolul următor

Ion I.C. Brătianu – “regele neîncoronat” al României

Articole din aceeași categorie

Guvernul Luca Niculescu a fost învestit de Parlament

Guvernul Luca Niculescu a fost învestit de Parlament

20 octombrie 2026
67
Se oprește furnizarea apei potabile în municipiul Pitești, zona Centru

Întreruperea alimentării cu apă potabilă în municipiul Pitești, cartier Craiovei, în data de 21 octombrie 2026

20 octombrie 2026
66

Program de iarnă, la Zoo Pitești!

20 octombrie 2026
64
Pitești: Colectarea deșeurilor reciclabile  – modificări de calendar, în iulie, pentru străzile: Bănănăi, Marin Preda, Mihnea Vodă, Andrei Marinescu și Int. Islazului!

Pitești: În atenția utilizatorilor serviciului de salubrizare!

20 octombrie 2026
64
Încarcă mai multe
Articolul următor
Ion I.C. Brătianu – “regele neîncoronat” al României

Ion I.C. Brătianu – “regele neîncoronat” al României

Virgil Baciu: Viitorul României trece masiv granița cu speranța unui mâine mai bun

Virgil Baciu: Viitorul României trece masiv granița cu speranța unui mâine mai bun

Percheziții în Argeș și Ilfov la casele manelistului Dani Mocanu

Percheziții în Argeș și Ilfov la casele manelistului Dani Mocanu

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • Guvernul Luca Niculescu a fost învestit de Parlament
  • Întreruperea alimentării cu apă potabilă în municipiul Pitești, cartier Craiovei, în data de 21 octombrie 2026
  • Program de iarnă, la Zoo Pitești!
  • Pitești: În atenția utilizatorilor serviciului de salubrizare!
  • Protest național față de violența din școli, propus conducerii FSLI de către Adrian Voica, liderul sindical SIPA Muntenia
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.