Cătălin Gherzan, președintele Partidului Ecologist Român, organizația Pitești, este noul președinte interimar al PER Argeș. Numirea sa a avut llc în contextul în care președintele filialei, Eduard Florea, și-a dat demisia din funcție. Cătălin Gherzan a fost candidatul PER la funcția de primar al Piteștiului la alegerile din 27 septembrie, iar Eduard Florea la cea de președinte al Consiliului Județean Argeș.








