Cornel Ionică, viceprimar al municipiului Piteşti, a declarat că lucrările de reabilitare a bulevardului Libertăţii din Trivale vor fi gata în trimestrul II al anului în curs.
Conform graficului de lucrări (care au început în toamna anului trecut), investiţia ar fi trebuit să fie finalizată în trimestrul III.
„Nu s-a intervenit pe acel bulevard de 45 de ani. Este o lucrare complexă, căci se fac şi parcări, şi trotuare… Lărgim benzile de circulaţie şi traficul va deveni mai fluent. În curând începem şi lucrările pentru reabilitarea străzii Exerciţiu”, a declarat Cornel Ionică.








