• Publicitate pe site
  • Contact
miercuri, 21 octombrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

Argeș: Încă 166 bolnavi Covid

scris de Monica Badea
9 noiembrie 2021
13 1
13
DISTRIBUIRI
72
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter
Până astăzi, 9 noiembrie, pe teritoriul României au fost înregistrate 1.718.726 de cazuri de infectare cu noul coronavirus (COVID – 19), dintre care 9.342 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

1.521.696 de pacienți au fost declarați vindecați.

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 7.589 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), dintre care 120 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba322381348,19
2.Arad386101808,74
3.Argeș437711667,02
4.Bacău395421344,69
5.Bihor469572799,92
6.Bistrița-Năsăud18751613,24
7.Botoșani21835593,19
8.Brașov626912538,33
9.Brăila215201177,10
10.Buzău227742386,61
11.Caraș-Severin178131015,01
12.Călărași17110395,09
13.Cluj835983358,31
14.Constanța662662626,89
15.Covasna118941674,85
16.Dâmbovița347501677,31
17.Dolj43622854,13
18.Galați422902975,47
19.Giurgiu18787695,92
20.Gorj14625843,69
21.Harghita13243894,74
22.Hunedoara338101897,33
23.Ialomița186121596,18
24.Iași691511795,59
25.Ilfov7149515510,57
26.Maramureș298791093,31
27.Mehedinți15220555,21
28.Mureș371132547,46
29.Neamț298341124,59
30.Olt24950765,45
31.Prahova607222438,31
32.Satu Mare19830533,35
33.Sălaj17085965,89
34.Sibiu402552627,62
35.Suceava369401102,62
36.Teleorman236342676,32
37.Timiș834053437,49
38.Tulcea13166635,91
39.Vaslui25959843,57
40.Vâlcea253691315,91
41.Vrancea17068814,08
42.Mun. București2942758078,89
43.Din străinătate**18286 
44.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

16439*

439 
TOTAL1.718.7267.589 

  CITESTE SI:    Activităţi prilejuite de împlinirea a 166 de ani de la înfiinţarea Jandarmeriei Române

Etichete: ARGEŞbolnavicovid
Articolul precedent

„Munca unui parlamentar nu se oprește niciodată!”

Articolul următor

Încă 14 muncitori prinși fără forme legale

Articole din aceeași categorie

Guvernul Luca Niculescu a fost învestit de Parlament

Guvernul Luca Niculescu a fost învestit de Parlament

20 octombrie 2026
66
Se oprește furnizarea apei potabile în municipiul Pitești, zona Centru

Întreruperea alimentării cu apă potabilă în municipiul Pitești, cartier Craiovei, în data de 21 octombrie 2026

20 octombrie 2026
65

Program de iarnă, la Zoo Pitești!

20 octombrie 2026
63
Pitești: Colectarea deșeurilor reciclabile  – modificări de calendar, în iulie, pentru străzile: Bănănăi, Marin Preda, Mihnea Vodă, Andrei Marinescu și Int. Islazului!

Pitești: În atenția utilizatorilor serviciului de salubrizare!

20 octombrie 2026
63
Încarcă mai multe
Articolul următor
Argeș: 3,83% –  rata şomajului în ianuarie 2021

Încă 14 muncitori prinși fără forme legale

A fost sau nu creat în laborator COVID-19?

34 de argeșeni, internați la ATI cu Covid

Ministrul Sănătății: „Vom avea un al patrulea val al pandemiei”

Maraton de vaccinare drive-through

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • Guvernul Luca Niculescu a fost învestit de Parlament
  • Întreruperea alimentării cu apă potabilă în municipiul Pitești, cartier Craiovei, în data de 21 octombrie 2026
  • Program de iarnă, la Zoo Pitești!
  • Pitești: În atenția utilizatorilor serviciului de salubrizare!
  • Protest național față de violența din școli, propus conducerii FSLI de către Adrian Voica, liderul sindical SIPA Muntenia
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.