• Publicitate pe site
  • Contact
marți, 13 octombrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

Aproape 16.000 de cazuri de Covid-19, în ultimele 24 de ore

scris de Monica Badea
15 octombrie 2021
12 0
Coronavirus: 45 de cazuri noi în Argeș, aproape 4.000 la nivel național!
12
DISTRIBUIRI
65
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter
Până astăzi, 15 octombrie, pe teritoriul României au fost înregistrate 1.430.475 de cazuri de infectare cu noul coronavirus (COVID – 19), dintre care 5.232 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.
1.220.953 de pacienți au fost declarați vindecați.În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 15.828 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), dintre care 295 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba263352747,49
2.Arad309763388,00
3.Argeș341555256,42
4.Bacău330852954,07
5.Bihor363744176,09
6.Bistrița-Năsăud164111245,38
7.Botoșani188881894,45
8.Brașov519745097,04
9.Brăila170313316,20
10.Buzău168672625,33
11.Caraș-Severin148641684,98
12.Călărași138572135,90
13.Cluj717335188,71
14.Constanța551818487,65
15.Covasna9870662,97
16.Dâmbovița277963675,30
17.Dolj373134587,55
18.Galați343064645,30
19.Giurgiu146711667,62
20.Gorj119731223,94
21.Harghita103731653,30
22.Hunedoara281223035,95
23.Ialomița146192447,92
24.Iași5761111507,75
25.Ilfov6020874716,26
26.Maramureș267291784,77
27.Mehedinți124182027,75
28.Mureș291143774,60
29.Neamț249063625,10
30.Olt201592576,64
31.Prahova474725318,19
32.Satu Mare175321093,52
33.Sălaj142551027,08
34.Sibiu323656036,86
35.Suceava328783414,53
36.Teleorman192335867,58
37.Timiș7207265710,56
38.Tulcea105952285,17
39.Vaslui219092985,39
40.Vâlcea204002196,00
41.Vrancea139211704,09
42.Mun. București247426312315,83
43.Din străinătate**15977
44.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

20901*

-1.785
TOTAL1.430.47515.828

 


  CITESTE SI:    Mioveni: Peste 650 de persoane s-au vaccinat anti-COVID19, în ultimele două zile

Etichete: ARGEŞcazuricoronavirus
Articolul precedent

Furt de apă masiv identificat de reprezentanţii S.C. Apă Canal 2000 S.A. pe străzile Baloteşti şi Lăbuşeşti

Articolul următor

Trimiși în judecată pentru tâlhărie, respectiv favorizarea făptuitorului

Articole din aceeași categorie

Vasile Mihăilescu: „Istoria românilor și Geografia României sunt esența națională și trebuie să rămână printre materiile predate tuturor copiilor”

Vasile Mihăilescu: “E urgent nevoie de schimbarea modului de guvernare”

12 octombrie 2026
76
Francezii schimbă directorii la Dacia, autostradă tot nu e!

Șeful Renault avertizează: Viitorul uzinei Dacia de la Mioveni depinde de reducerea costurilor

12 octombrie 2026
116
Rezultate excelente pentru înotătorii B2O la Cupa CSM Pitești! Trei  trofee pentru cele mai bune performanțe

Rezultate excelente pentru înotătorii B2O la Cupa CSM Pitești! Trei trofee pentru cele mai bune performanțe

11 octombrie 2026
135
Noile numere de telefon ale compartimentelor Primăriei Pitești, puse la dispoziția cetățenilor pe site-ul instituției, intră în funcțiune de luni, 26 februarie 2024!

SPOOFING – CÂND NUMĂRUL DE TELEFON TE ÎNȘALĂ. NU TE LĂSA PĂCĂLIT!

9 octombrie 2026
76
Încarcă mai multe
Articolul următor
Încătuşat după ce a furat un telefon mobil

Trimiși în judecată pentru tâlhărie, respectiv favorizarea făptuitorului

Conducea beat un autoturism neînmatriculat şi a făcut accident!

Beat turtă la volan!

VACCINARE FĂRĂ PROGRAMARE ȘI DOZA 3!

VACCINARE FĂRĂ PROGRAMARE ȘI DOZA 3!

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • Vasile Mihăilescu: “E urgent nevoie de schimbarea modului de guvernare”
  • Șeful Renault avertizează: Viitorul uzinei Dacia de la Mioveni depinde de reducerea costurilor
  • Rezultate excelente pentru înotătorii B2O la Cupa CSM Pitești! Trei trofee pentru cele mai bune performanțe
  • SPOOFING – CÂND NUMĂRUL DE TELEFON TE ÎNȘALĂ. NU TE LĂSA PĂCĂLIT!
  • Vești bune pentru locuitorii comunei Dârmănești
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.