În urmă cu puţin timp, în centrul Piteştiului a avut loc un accident de circulaţie care putea avea urmări grave, dar care, din fericire, s-a soldat numai cu pagube materiale.
În accident au fost implicate două maşini marca Volkswagen, imediat după trecerea de pietoni de la Galeria de Artă. Unul dintre şoferi a vrut să iasă din parcarea de la Teatrul „Alexandru Davila” şi, deşi trebuia să să se asigure şi să cedeze trecerea, nu a făcut-o, intrând în coliziune cu un alt autovehicul.
Zona este bine semnalizată prin indicatoare şi marcaje care obligă şoferii care ies din parcarea menţionată să oprească înainte de a intra pe bulevardul Republicii.







