Programul oficial al celei de-a 40-a ediţii a Simfoniei Lalelelor care se va desfăşura în perioada 21-23 aprilie 2017 a fost stabilit.
Deschiderea oficială a Simfoniei va avea loc vineri, 21 aprilie, la ora 12, la Casa Cărţii.
La ora 10.30 este programată primirea invitaţilor la Primărie, iar la ora 10.30 începe Parada Florilor pe traseul primărie – Casa Cărţii. La ora 21 va fi un spectacol de lumini şi muzică al fântânii muzicale din Piaţa Primăriei. Sâmbătă, la ora 10, pe traseul Parc Trivale – Piaţa Primăriei are loc „Crosul Lalelelor”, dar şi Retro Mobil, o expoziţie de vehicule de epocă, tot în Piaţa Primăriei.
La ora 11 este programat tot aici un spectacol artistic, iar la ora 18 începe în Piaţa Vasile Milea un spectacol cu recitaluri ale artiştilor Sore şi Smiley. La ora 22 este programat un foc de artificii.
Iar duminică are loc la ora 11 are loc un spectacol în Piaţa Primăriei un spectacol oferit de Gaşca Zurli.







