• Publicitate pe site
  • Contact
duminică, 1 noiembrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

A crescut din nou numărul noilor cazuri Covid în Argeș

scris de Monica Badea
3 noiembrie 2021
14 0
Coronavirus: 45 de cazuri noi în Argeș, aproape 4.000 la nivel național!
14
DISTRIBUIRI
75
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter
În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 10.196 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), dintre care 149 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba3133429110,17
2.Arad3725935910,01
3.Argeș423994439,12
4.Bacău385502135,75
5.Bihor4504542110,82
6.Bistrița-Năsăud18379844,18
7.Botoșani21468964,39
8.Brașov609294679,93
9.Brăila207702618,91
10.Buzău216331367,85
11.Caraș-Severin172911645,83
12.Călărași166991057,07
13.Cluj813436289,45
14.Constanța647596629,10
15.Covasna11512425,89
16.Dâmbovița337322188,91
17.Dolj428412375,97
18.Galați407455687,03
19.Giurgiu18331779,26
20.Gorj142321024,80
21.Harghita127511175,67
22.Hunedoara327802778,10
23.Ialomița180541888,27
24.Iași677404547,67
25.Ilfov7007835014,76
26.Maramureș293311333,80
27.Mehedinți14858986,98
28.Mureș357933528,79
29.Neamț291892215,65
30.Olt242601447,15
31.Prahova5882822611,19
32.Satu Mare193931253,72
33.Sălaj166021167,32
34.Sibiu391727039,43
35.Suceava363321203,40
36.Teleorman228681967,67
37.Timiș814814349,19
38.Tulcea127451357,02
39.Vaslui254111105,04
40.Vâlcea246732017,72
41.Vrancea165822245,23
42.Mun. București288769156012,89
43.Din străinătate**178212 
44.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

17570*

-1874 
TOTAL1.676.29310.196 

 


  CITESTE SI:    Covid: Crește numărul de cazuri noi. Numărul deceselor, la un nivel ridicat

Etichete: ARGEŞcazuricovid
Articolul precedent

Miuțescu, dus la audieri la DNA?

Articolul următor

Restricții: Controale și amenzi pe bandă rulantă

Articole din aceeași categorie

Tâlhărie în Bascov! Trei persoane mascate au intrat în casa unui bărbat și i-au furat mașina

Tâlhărie în Bascov! Trei persoane mascate au intrat în casa unui bărbat și i-au furat mașina

30 octombrie 2026
108
Piteștiul intră în atmosfera sărbătorilor de iarnă!

Piteștiul intră în atmosfera sărbătorilor de iarnă!

30 octombrie 2026
78
Prognoza meteo: Val de frig peste România

Noiembrie: Frigul cuprinde România

30 octombrie 2026
75
Zi plină de baschet și surprize la Pitești Arena. Mâine este despre FC Argeș Basketball!

Zi plină de baschet și surprize la Pitești Arena. Mâine este despre FC Argeș Basketball!

30 octombrie 2026
74
Încarcă mai multe
Articolul următor
Restricții: Controale și amenzi pe bandă rulantă

Restricții: Controale și amenzi pe bandă rulantă

Coronavirus: 505 argeșeni, internați în spitale; 43 sunt la ATI

Încă nouă argeșeni au murit de Covid. Niciunul nu era vaccinat

Miuțescu: „Mi-a fost reținut telefonul mobil de către polițiști judiciari”

Miuțescu: "Mi-a fost reținut telefonul mobil de către polițiști judiciari"

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • Tâlhărie în Bascov! Trei persoane mascate au intrat în casa unui bărbat și i-au furat mașina
  • Piteștiul intră în atmosfera sărbătorilor de iarnă!
  • Noiembrie: Frigul cuprinde România
  • Zi plină de baschet și surprize la Pitești Arena. Mâine este despre FC Argeș Basketball!
  • Accident pe DEx12 Pitești-Craiova
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.