• Publicitate pe site
  • Contact
sâmbătă, 24 octombrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

Peste 900 noi cazuri Covid în Argeș

scris de Monica Badea
9 februarie 2022
16 1
Situația epidemiologică din județul Argeș, 31 ianaurie
16
DISTRIBUIRI
91
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter

Într-un interval de 24 de ore, pe teritoriul României, au fost înregistrate 27.346  de persoane pozitive cu virusul SARS-CoV-2, dintr-un total de 94.698 teste RT-PCR și antigen efectuate.

Gradul de pozitivare este de 28,87 %.

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 27.346 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), cu 8.923 mai puțin decât în ziua anterioară. 3.402 dintre cazurile noi din 24 de ore sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

Evoluția cazurilor noi pozitive din ultimele 7 zile o găsiți în graficul de mai jos.

content-image

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba46.25858020,51
2.Arad59.06474020,35
3.Argeș62.65790418,48
4.Bacău56.1393659,94
5.Bihor73.46464519,26
6.Bistrița-Năsăud26.74316210,72
7.Botoșani32.78723011,52
8.Brașov91.959112822,98
9.Brăila27.2362048,42
10.Buzău34.04743713,60
11.Caraș-Severin25.33528911,53
12.Călărași22.3652939,96
13.Cluj130.276184429,52
14.Constanța98.411135023,44
15.Covasna16.6813729,73
16.Dâmbovița46.53348711,58
17.Dolj60.01782614,46
18.Galați55.74646210,70
19.Giurgiu24.08826210,70
20.Gorj19.4022797,96
21.Harghita20.0671528,71
22.Hunedoara49.35678217,09
23.Ialomița23.5642568,80
24.Iași96.28964513,97
25.Ilfov99.547204326,10
26.Maramureș46.41229914,28
27.Mehedinți19.0292187,31
28.Mureș54.11389114,00
29.Neamț42.5572509,93
30.Olt32.3075119,98
31.Prahova83.356120015,74
32.Satu Mare29.70333710,32
33.Sălaj24.23820014,33
34.Sibiu63.445172425,39
35.Suceava54.7372637,57
36.Teleorman29.3662917,55
37.Timiș128.816148129,29
38.Tulcea18.94620912,93
39.Vaslui32.9493266,80
40.Vâlcea35.28866514,57
41.Vrancea23.2402128,19
42.Mun. București435.430789535,31
43.Din străinătate**3.97010 
44.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

26.461*

-5373 
TOTAL2.482.39427.346 

 


  CITESTE SI:    Peste 11.000 de cazuri noi de Covid-19. Peste 350 în Argeș

Etichete: ARGEŞcoronaviruscovid
Articolul precedent

„Să-i ferească Dumnezeu pe guvernanți de furia oamenilor care mai au un pic și ies în stradă!”

Articolul următor

Grădina Zoologică din Pitești trece la programul de vară!

Articole din aceeași categorie

Incident grav la un liceu din Pitești! Un elev ar fi venit cu o macetă și ar fi rănit un coleg

VIDEO | Incidentul de la Liceul „Armand Călinescu” din Pitești: adolescentul de 15 ani, în arest la domiciliu pentru 30 de zile

23 octombrie 2026
93
Un piteștean, ambasador internațional al inteligenței artificiale!

Un piteștean, ambasador internațional al inteligenței artificiale!

23 octombrie 2026
68
La munte va ninge consistent, iar viteza vântului pe creste poate depăşi 90 km/h

Atenție, șoferi! A revenit ninsoarea pe Transfăgărășan

23 octombrie 2026
66
Distribuție Oltenia anunță întreruperi de furnizare a energiei electrice, pentru lucrări programate, în Pitești!

Informare privind întreruperile programate ale alimentării cu energie electrică în Pitești

23 octombrie 2026
65
Încarcă mai multe
Articolul următor

Grădina Zoologică din Pitești trece la programul de vară!

S-a redeschis circulația pe DN 67C (Transalpina), între Rânca și Novaci

S-a redeschis circulația pe DN 67C (Transalpina), între Rânca și Novaci

Guvernul schimbă procedura de publicare a listei datornicilor

ANAF: Din martie, înregistrarea în Spațiul Privat Virtual devine obligatorie

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • VIDEO | Incidentul de la Liceul „Armand Călinescu” din Pitești: adolescentul de 15 ani, în arest la domiciliu pentru 30 de zile
  • Un piteștean, ambasador internațional al inteligenței artificiale!
  • Atenție, șoferi! A revenit ninsoarea pe Transfăgărășan
  • Informare privind întreruperile programate ale alimentării cu energie electrică în Pitești
  • Accident în cartierul Exercițiu din Pitești! Un autoturism a lovit balconul unui bloc
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.