• Publicitate pe site
  • Contact
vineri, 16 octombrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

9.714 cazuri noi de persoane infectate cu Covid-19! Dar Guvernul vrea alegeri!

scris de Monica Badea
5 noiembrie 2020
15 0
Leac pentru coronavirus? Chinezii spun că un tratament împotriva virusului a funcţionat
15
DISTRIBUIRI
81
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter

Până astăzi, 5 noiembrie, pe teritoriul României, au fost confirmate 276.802 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

191.085 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 9.714 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba59192184,96
2.Arad62321863,91
3.Argeș78192131,93
4.Bacău89571832,13
5.Bihor77972794,77
6.Bistrița-Năsăud32681763,06
7.Botoșani37571142,32
8.Brașov106183232,88
9.Brăila3666901,51
10.Buzău4261991,56
11.Caraș-Severin2926842,12
12.Călărași1937601,42
13.Cluj110185345,33
14.Constanța68602792,53
15.Covasna2468762,92
16.Dâmbovița72551832,72
17.Dolj76362633,32
18.Galați6770901,59
19.Giurgiu2121451,78
20.Gorj3217431,66
21.Harghita3389812,8
22.Hunedoara47811532,56
23.Ialomița24341011,76
24.Iași120563942,19
25.Ilfov70402782,25
26.Maramureș52331703,34
27.Mehedinți2358291,6
28.Mureș63283433,86
29.Neamț67561342,36
30.Olt4019901,39
31.Prahova107183961,97
32.Satu Mare22271562,08
33.Sălaj35001585,77
34.Sibiu64663404,43
35.Suceava100721681,97
36.Teleorman35531002,38
37.Timiș110105515,48
38.Tulcea1652461,03
39.Vaslui54461081,86
40.Vâlcea56432673,02
41.Vrancea3686441,14
42.Mun. București4024810844,45
43.Cazuri noi nealocate pe județe3685*985 
 TOTAL276.8029.714 

121 de decese din cauza Covid-19 au fost raportate în ultimele 24 de ore.


  CITESTE SI:    Mioveni: Peste 650 de persoane s-au vaccinat anti-COVID19, în ultimele două zile

Etichete: alegeriARGEŞcovidguvern
Articolul precedent

INSTITUȚIA PREFECTULUI ARGEȘ DISTRIBUIE TICHETE DE MASĂ PENTRU 8000 DE PERSOANE DIN CATEGORII VULNERABILE

Articolul următor

Argeș: Colegiul Tehnic „Costin D. Nenițescu” din Pitești a intrat în scenariul roșu

Articole din aceeași categorie

Românii care pleacă din ţară riscă amenzi între 50 şi 100 de lei dacă nu anunţă ANAF-ul

ANAF: Avertizare privind tentative de fraudă prin intermediul unor site-uri false

16 octombrie 2026
63
Ciolacu: Analizăm, poate o parte dintre lucrările de pe Valea Oltului să se facă pe timpul nopţii

Informare privind lucrările de protecție a versanților pe DN 7 – Valea Oltului

16 octombrie 2026
62
Cum se sortează corect gunoiul în Pitești. Salubritate 2000 reamintește regulile și sancțiunile

Cum se sortează corect gunoiul în Pitești. Salubritate 2000 reamintește regulile și sancțiunile

16 octombrie 2026
63
Salubritate 2000: Instrucțiuni pentru depozitarea corectă a deșeurilor în Pitești

Salubritate 2000: Instrucțiuni pentru depozitarea corectă a deșeurilor în Pitești

16 octombrie 2026
64
Încarcă mai multe
Articolul următor
Argeș: Colegiul Tehnic „Costin D. Nenițescu” din Pitești a intrat în scenariul roșu

Argeș: Colegiul Tehnic „Costin D. Nenițescu” din Pitești a intrat în scenariul roșu

Domnule prefect, minciuna are picioare scurte! Și nu poartă nici mască! Prefectul Soare spune că și-a luat informațiile de la primărița din Ștefănești

Noi măsuri restrictive în Argeș!

PNL Argeș: Dezvoltăm nordul județului Argeș

PNL Argeș: Dezvoltăm nordul județului Argeș

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • ANAF: Avertizare privind tentative de fraudă prin intermediul unor site-uri false
  • Informare privind lucrările de protecție a versanților pe DN 7 – Valea Oltului
  • Cum se sortează corect gunoiul în Pitești. Salubritate 2000 reamintește regulile și sancțiunile
  • Salubritate 2000: Instrucțiuni pentru depozitarea corectă a deșeurilor în Pitești
  • Poliția Locală Pitești – măsuri pentru îmbunătățirea sistematizării circulației rutiere în municipiu
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.