• Publicitate pe site
  • Contact
miercuri, 28 octombrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

30 de cazuri noi de Covid-19. Sunt raportate 67 de decese aferente anului 2020

scris de Monica Badea
8 iulie 2021
13 0
639 de argeșeni, răpuși de noul coronavirus
12
DISTRIBUIRI
68
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter

Până astăzi, 8 iulie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.081.120 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

1.045.351 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 30 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2127500,02
2.Arad2368000,03
3.Argeș2747230,05
4.Bacău2608910,04
5.Bihor2928600,01
6.Bistrița-Năsăud1188210,02
7.Botoșani1419000,02
8.Brașov4368700,02
9.Brăila1329900,01
10.Buzău1258500
11.Caraș-Severin1149110,03
12.Călărași1006100
13.Cluj5762060,05
14.Constanța4295900,01
15.Covasna855700
16.Dâmbovița2250500,01
17.Dolj2669710,06
18.Galați2766410,03
19.Giurgiu1102900,04
20.Gorj921500,01
21.Harghita828700,01
22.Hunedoara2287200
23.Ialomița1079300,01
24.Iași4243630,03
25.Ilfov4514010,07
26.Maramureș2041600,03
27.Mehedinți833900,01
28.Mureș2398310,03
29.Neamț1898820,04
30.Olt1462700,03
31.Prahova3546640,10
32.Satu Mare1300900,04
33.Sălaj1095000,02
34.Sibiu26512-1**0,02
35.Suceava2422400,02
36.Teleorman1372000,01
37.Timiș54366-1**0,04
38.Tulcea844000,01
39.Vaslui1599400,01
40.Vâlcea1644700,03
41.Vrancea1069300
42.Mun. București18374560,04
43.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

430*

1 
TOTAL1.081.12030 

  CITESTE SI:    17.000 de cazuri noi de COVID-19. Au fost raportate 423 decese din care 9 anterioare

Etichete: ARGEŞcazuricoronavirus
Articolul precedent

Finala Cupei României la Fotbal – Faza Județeană, la Mioveni

Articolul următor

Bărbat reținut după ce a bătut o bătrână

Articole din aceeași categorie

Oprirea furnizării apei potabile în municipiul Piteşti, cartier Războieni, miercuri, 1 iulie 2026

Se oprește apa în municipiul Pitești în data de 29 octombrie 2026

28 octombrie 2026
61
Secțiunea 5 Curtea de Argeș – Pitești ar putea fi dată parțial în trafic în 2024

A1 Sibiu – Pitești, încă un pas: Agenția de mediu reia analiza modificărilor de traseu

28 octombrie 2026
62
Simona Bucura-Oprescu: Protejarea copiilor de hărțuirea de orice fel trebuie să fie o prioritate!

Simona Bucura-Oprescu: Protejarea copiilor de hărțuirea de orice fel trebuie să fie o prioritate!

28 octombrie 2026
63
Programul de colectare a deșeurilor în Pitești, pe 15 august. Se lucrează normal

Pitești: Pubele gratuite pentru locuitorii de la case. Unde pot fi ridicate și ce documente sunt necesare

28 octombrie 2026
64
Încarcă mai multe
Articolul următor
TULBURĂTOR. O tânără a fost tâlhărită de telefon în plină stradă

Bărbat reținut după ce a bătut o bătrână

Tecău: “În Argeș nu există un focar de infecție în sursele de apă!”

Se oprește apa în zona Mărăcineni şi parţial municipiul Piteşti în data de 12 iulie

Profesorii titulari tineri pot candida la funcțiile de directori de școală și de inspectori

Profesorii ce au obținut gradul didactic I prin echivalare, indiferent de an, nu mai pot primi indemnizația pentru titlul de doctor

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • Se oprește apa în municipiul Pitești în data de 29 octombrie 2026
  • A1 Sibiu – Pitești, încă un pas: Agenția de mediu reia analiza modificărilor de traseu
  • Simona Bucura-Oprescu: Protejarea copiilor de hărțuirea de orice fel trebuie să fie o prioritate!
  • Pitești: Pubele gratuite pentru locuitorii de la case. Unde pot fi ridicate și ce documente sunt necesare
  • Populaţia României, în funcţie de domiciliu, era de 21,558 milioane de persoane, la 1 iulie 2026, în scădere cu 0,5% faţă de aceeaşi dată a anului precedent
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.