• Publicitate pe site
  • Contact
vineri, 23 octombrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

170 de cazuri noi de Covid-19, la peste 28.000 de teste prelucrate

scris de Monica Badea
29 iulie 2021
13 0
Coronavirus: 45 de cazuri noi în Argeș, aproape 4.000 la nivel național!
12
DISTRIBUIRI
69
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter
170 de cazuri noi de Covid-19, la peste 28.000 de teste prelucrate
În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 170 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.
Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2129020,02
2.Arad2370420,03
3.Argeș2749620,02
4.Bacău2613250,04
5.Bihor2930010,01
6.Bistrița-Năsăud1190410,06
7.Botoșani1421030,02
8.Brașov4370320,02
9.Brăila1330800,02
10.Buzău1260100,03
11.Caraș-Severin1149500,01
12.Călărași1008140,03
13.Cluj57734270,08
14.Constanța4303520,05
15.Covasna856450
16.Dâmbovița2252210,02
17.Dolj2674570,04
18.Galați2768230,02
19.Giurgiu1104040,02
20.Gorj922600,01
21.Harghita829700,02
22.Hunedoara2291370,06
23.Ialomița1080200,02
24.Iași4254380,06
25.Ilfov45264140,15
26.Maramureș2045020,04
27.Mehedinți834400,01
28.Mureș2399730,02
29.Neamț1900100,02
30.Olt1464120,02
31.Prahova3551860,04
32.Satu Mare1305910,08
33.Sălaj1095810,02
34.Sibiu2653230,03
35.Suceava2425880,03
36.Teleorman1374520,05
37.Timiș5445750,06
38.Tulcea845010,03
39.Vaslui1601440,03
40.Vâlcea1645820,02
41.Vrancea1069800,01
42.Mun. București184113400,10
43.Cazuri noi nealocate pe județe596*-10
TOTAL1.082.880170

  CITESTE SI:    835 de cazuri noi, la peste 34.000 de teste prelucrate

Etichete: ARGEŞcovidteste
Articolul precedent

Tatiana Eftime a fost numită în funcția de director general al DGASPC Argeș, pe perioadă determinată

Articolul următor

În anul școlar 2020-2021, Consiliul Local Mioveni a acordat burse elevilor în valoare de peste 670.000 lei!

Articole din aceeași categorie

Șoferii care fac această greșeală sunt buni de plată

Anvelopele de iarnă, mai scumpe decât anul trecut

23 octombrie 2026
61
Bilete tratament 2024. Cine mai beneficiază gratuit de un sejur complet în staţiuni balneoclimaterice

CNPP a lansat aplicația MyCNPP. Românii își pot estima pensia și verifica vechimea în muncă direct de pe telefon

23 octombrie 2026
63
24 octombrie 2026 –  sfârșit de sezon pentru sistemul de bike-sharing din Pitești

24 octombrie 2026 – sfârșit de sezon pentru sistemul de bike-sharing din Pitești

23 octombrie 2026
63
Carambol cu cinci mașini în Pitești, pe Strada Nicolae Bălcescu

Cercetări privind accident rutier cu pieton în comuna Călinești

23 octombrie 2026
63
Încarcă mai multe
Articolul următor
În anul școlar 2020-2021, Consiliul Local Mioveni a acordat burse elevilor în valoare de peste 670.000 lei!

În anul școlar 2020-2021, Consiliul Local Mioveni a acordat burse elevilor în valoare de peste 670.000 lei!

Simona Bucura Oprescu: PSD va înființa Fondul Național de Dezvoltare Locală

"Răspunde cineva pentru acest dezastru PNRR?"

Primarul Gentea a adus un nou sponsor important pentru FC Argeș!

Primarul Gentea a adus un nou sponsor important pentru FC Argeș!

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • Anvelopele de iarnă, mai scumpe decât anul trecut
  • CNPP a lansat aplicația MyCNPP. Românii își pot estima pensia și verifica vechimea în muncă direct de pe telefon
  • 24 octombrie 2026 – sfârșit de sezon pentru sistemul de bike-sharing din Pitești
  • Cercetări privind accident rutier cu pieton în comuna Călinești
  • Focul lui Sumedru, la Topoloveni! Tradiții, muzică populară și surprize pentru toți participanții
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.