În urma tragicul evenimet care a avut loc în Club Colectiv din București, în care au decedat 32 de persoane și 184 au fost rănite, unitățile sanitare din județ au sărit în ajutorul spitalelor din capitală. Direcția de Sănătate Publică dispune de o rezervă de sânge care va fi trimisă la spitalele din capitală iar Spitalul Costești a trimis luni seara la București un apart de prelevare de țesut.





