• Publicitate pe site
  • Contact
miercuri, 14 octombrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

70 de noi cazuri Covid în Argeș

scris de Monica Badea
5 ianuarie 2022
16 1
Crește numărul infectărilor cu COVID-19 în Argeș
16
DISTRIBUIRI
87
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 4.893 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), cu 993 mai multe decât în ziua anterioară.  276 dintre cazurile noi din 24 de ore sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

Evoluția cazurilor noi pozitive din ultimele 7 zile o găsiți în graficul de mai jos.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba34.412630,56
2.Arad43.2241301,19
3.Argeș46.874700,40
4.Bacău41.8381300,45
5.Bihor51.5571790,94
6.Bistrița-Năsăud19.728600,43
7.Botoșani23.078630,34
8.Brașov68.0882280,76
9.Brăila23.221290,37
10.Buzău24.626380,35
11.Caraș-Severin19.442360,57
12.Călărași17.860220,20
13.Cluj90.5073601,21
14.Constanța70.1942440,64
15.Covasna13.382230,44
16.Dâmbovița36.847580,47
17.Dolj45.614430,33
18.Galați44.566570,38
19.Giurgiu20.052160,31
20.Gorj15.363230,16
21.Harghita14.374490,44
22.Hunedoara36.6081020,83
23.Ialomița19.645330,32
24.Iași72.6481720,34
25.Ilfov77.6871360,95
26.Maramureș31.9681290,64
27.Mehedinți15.872180,19
28.Mureș40.535390,52
29.Neamț31.7951010,47
30.Olt26.386170,24
31.Prahova64.1821390,47
32.Satu Mare21.167530,46
33.Sălaj18.012370,48
34.Sibiu43.820950,80
35.Suceava39.2112850,59
36.Teleorman25.152220,23
37.Timiș88.8182900,89
38.Tulcea13.986160,33
39.Vaslui27.015290,19
40.Vâlcea26.939360,42
41.Vrancea18.054200,31
42.Mun. București311.9328651,00
43.Din străinătate**2.50763 
44.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

3.063*

275 
 TOTAL1.821.8494.893 

  CITESTE SI:    Record de cazuri noi de Covid-19: 16.743 de cazuri noi, în ultimele 24 de ore

Etichete: ARGEŞcoronavirusPITEŞTI
Articolul precedent

Măsuri speciale pentru Bobotează

Articolul următor

14 argeșeni infectați cu Covid, internați la ATI

Articole din aceeași categorie

Polițiștii se pun pe spart uși. Cumpără răngi, topoare și alte dispozitive pentru intrarea forțată, de milioane de euro

42 de percheziții în Argeș și alte zone ale țării. DIICOT și FBI investighează importuri suspecte de mașini de lux

14 octombrie 2026
64
Atenţie! Se umplu instalaţiile cu agent termic pentru încălzire!

Ajutor pentru încălzire și supliment pentru energie, la Pitești. Ce sume pot primi persoanele vulnerabile

14 octombrie 2026
66
Știință, tehnologie și robotică, în Piața Primăriei, în acest weekend!

Știință, tehnologie și robotică, în Piața Primăriei, în acest weekend!

14 octombrie 2026
63
Acţiune de verificare a respectării modului de utilizare a echipamentelor de muncă şi a tehnologiilor de exploatare în parchetele forestiere

ITM Argeș: Bilanțul acțiunilor de control desfășurate în luna septembrie 2026

14 octombrie 2026
63
Încarcă mai multe
Articolul următor
Coronavirus: 505 argeșeni, internați în spitale; 43 sunt la ATI

14 argeșeni infectați cu Covid, internați la ATI

MAI a declarat „Omul Zilei” o absolventă a Liceului Iulia Zamfirescu din Mioveni

MAI a declarat "Omul Zilei" o absolventă a Liceului Iulia Zamfirescu din Mioveni

Prima pastilă pentru tratarea COVID-19 acasă, aprobată!

Ce faci dacă ai simptome de COVID? Pașii pe care trebuie să îi urmeze fiecare persoană

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • 42 de percheziții în Argeș și alte zone ale țării. DIICOT și FBI investighează importuri suspecte de mașini de lux
  • Ajutor pentru încălzire și supliment pentru energie, la Pitești. Ce sume pot primi persoanele vulnerabile
  • Știință, tehnologie și robotică, în Piața Primăriei, în acest weekend!
  • ITM Argeș: Bilanțul acțiunilor de control desfășurate în luna septembrie 2026
  • Dezbatere publică privind Planul Urbanistic Zonal „Zona Calea Câmpulung”
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.