• Publicitate pe site
  • Contact
miercuri, 14 octombrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

450 de noi cazuri Covid în Argeș

scris de Monica Badea
29 octombrie 2021
13 1
Coronavirus: 45 de cazuri noi în Argeș, aproape 4.000 la nivel național!
13
DISTRIBUIRI
72
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter
Până astăzi, 29 octombrie, pe teritoriul României au fost înregistrate 1.628.501 cazuri de infectare cu noul coronavirus (COVID – 19), dintre care 8.110 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.
1.382.322 de pacienți au fost declarați vindecați.În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 12.474 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), dintre care 205 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba3029827010,69
2.Arad3582236110,07
3.Argeș402644509,59
4.Bacău373423005,69
5.Bihor4300056510,03
6.Bistrița-Năsăud179961095,01
7.Botoșani209921195,01
8.Brașov5898249010,28
9.Brăila200142679,49
10.Buzău205352378,15
11.Caraș-Severin167301445,89
12.Călărași161651447,92
13.Cluj792096179,77
14.Constanța6290947310,38
15.Covasna111571215,71
16.Dâmbovița323722258,89
17.Dolj418762646,95
18.Galați388715216,77
19.Giurgiu174571249,43
20.Gorj13767955,00
21.Harghita122611615,63
22.Hunedoara316654397,74
23.Ialomița174492849,74
24.Iași658235028,85
25.Ilfov6828555516,64
26.Maramureș287141313,97
27.Mehedinți144371017,78
28.Mureș343595068,27
29.Neamț282852086,31
30.Olt233682297,73
31.Prahova5675363812,07
32.Satu Mare188451133,44
33.Sălaj161231297,51
34.Sibiu368516388,81
35.Suceava356641413,80
36.Teleorman220692538,16
37.Timiș793864209,97
38.Tulcea122501157,18
39.Vaslui248021765,95
40.Vâlcea236125008,24
41.Vrancea160381645,41
42.Mun. București281519170915,25
43.Din străinătate**173210
44.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

22453*

-1.544
TOTAL1.628.50112.474

 


  CITESTE SI:    COVID -19 : 367 de cazuri în total în România. 59 de cazuri noi în ultimele 24 de ore

Etichete: ARGEŞcovidPITEŞTI
Articolul precedent

Acord de parteneriat strategic la nivelul județului Argeș

Articolul următor

Argeș: 19 decese Covid!

Articole din aceeași categorie

Polițiștii se pun pe spart uși. Cumpără răngi, topoare și alte dispozitive pentru intrarea forțată, de milioane de euro

42 de percheziții în Argeș și alte zone ale țării. DIICOT și FBI investighează importuri suspecte de mașini de lux

14 octombrie 2026
69
Atenţie! Se umplu instalaţiile cu agent termic pentru încălzire!

Ajutor pentru încălzire și supliment pentru energie, la Pitești. Ce sume pot primi persoanele vulnerabile

14 octombrie 2026
67
Știință, tehnologie și robotică, în Piața Primăriei, în acest weekend!

Știință, tehnologie și robotică, în Piața Primăriei, în acest weekend!

14 octombrie 2026
65
Acţiune de verificare a respectării modului de utilizare a echipamentelor de muncă şi a tehnologiilor de exploatare în parchetele forestiere

ITM Argeș: Bilanțul acțiunilor de control desfășurate în luna septembrie 2026

14 octombrie 2026
64
Încarcă mai multe
Articolul următor
Coronavirus: 505 argeșeni, internați în spitale; 43 sunt la ATI

Argeș: 19 decese Covid!

Accident în Argeș. A intrat într-un cap de pod

Accident în Argeș. A intrat într-un cap de pod

Modificările la Codul Fiscal ne lasă cu mai puţini bani în buzunar

Sporurile bugetarilor vor fi plafonate la 15% din salariu

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • 42 de percheziții în Argeș și alte zone ale țării. DIICOT și FBI investighează importuri suspecte de mașini de lux
  • Ajutor pentru încălzire și supliment pentru energie, la Pitești. Ce sume pot primi persoanele vulnerabile
  • Știință, tehnologie și robotică, în Piața Primăriei, în acest weekend!
  • ITM Argeș: Bilanțul acțiunilor de control desfășurate în luna septembrie 2026
  • Dezbatere publică privind Planul Urbanistic Zonal „Zona Calea Câmpulung”
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.