• Publicitate pe site
  • Contact
sâmbătă, 31 octombrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

Argeș: 428 de noi cazuri Covid

scris de Monica Badea
21 octombrie 2021
17 0
A fost sau nu creat în laborator COVID-19?
17
DISTRIBUIRI
92
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter
Până astăzi, 21 octombrie, pe teritoriul României au fost înregistrate 1.519.532 de cazuri de infectare cu noul coronavirus (COVID – 19), dintre care 6.597 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.
1.288.761 de pacienți au fost declarați vindecați.

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 16.110 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), dintre care 228 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba280963528,82
2.Arad329223668,84
3.Argeș365584288,20
4.Bacău348693574,68
5.Bihor389084797,73
6.Bistrița-Năsăud171531075,43
7.Botoșani198711754,76
8.Brașov551704628,67
9.Brăila182362797,70
10.Buzău184424936,70
11.Caraș-Severin156051175,40
12.Călărași148482167,19
13.Cluj750706999,11
14.Constanța586974289,36
15.Covasna104812074,17
16.Dâmbovița297913737,07
17.Dolj394803367,23
18.Galați363212776,57
19.Giurgiu159951598,94
20.Gorj127571454,58
21.Harghita111661514,47
22.Hunedoara29374826,73
23.Ialomița1586218810,01
24.Iași612917088,81
25.Ilfov6395178717,23
26.Maramureș275871744,45
27.Mehedinți133481408,15
28.Mureș310284595,79
29.Neamț263692906,01
30.Olt216022737,32
31.Prahova5139170610,04
32.Satu Mare180791183,31
33.Sălaj150231406,92
34.Sibiu339062757,50
35.Suceava341852314,27
36.Teleorman203822027,96
37.Timiș7525463110,30
38.Tulcea112951436,38
39.Vaslui233472486,04
40.Vâlcea215022067,08
41.Vrancea147492194,62
42.Mun. București264323301816,50
43.Din străinătate**164810 
44.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

23600*

256 
TOTAL1.519.53216.110 

  CITESTE SI:    Record de cazuri noi de Covid-19: 16.743 de cazuri noi, în ultimele 24 de ore

Etichete: ARGEŞcazuricoronavirus
Articolul precedent

Mioveni: Campania de depistare a leziunilor de col uterin se bucură de un real succes!

Articolul următor

Și-a jefuit propria-i concubină!

Articole din aceeași categorie

Tâlhărie în Bascov! Trei persoane mascate au intrat în casa unui bărbat și i-au furat mașina

Tâlhărie în Bascov! Trei persoane mascate au intrat în casa unui bărbat și i-au furat mașina

30 octombrie 2026
92
Piteștiul intră în atmosfera sărbătorilor de iarnă!

Piteștiul intră în atmosfera sărbătorilor de iarnă!

30 octombrie 2026
70
Prognoza meteo: Val de frig peste România

Noiembrie: Frigul cuprinde România

30 octombrie 2026
69
Zi plină de baschet și surprize la Pitești Arena. Mâine este despre FC Argeș Basketball!

Zi plină de baschet și surprize la Pitești Arena. Mâine este despre FC Argeș Basketball!

30 octombrie 2026
66
Încarcă mai multe
Articolul următor
Reținut după ce și-a lovit fiica de 21 de ani

Și-a jefuit propria-i concubină!

IPJ Argeș – Recomandări pe perioada sezonului estival

La concursurile organizate de Poliția Română în această perioadă se poate participa doar cu certificat verde

DACIA deschide comenzile pentru Noul DUSTER

Modele Dacia, livrate fără sistem de închidere centralizată 

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • Tâlhărie în Bascov! Trei persoane mascate au intrat în casa unui bărbat și i-au furat mașina
  • Piteștiul intră în atmosfera sărbătorilor de iarnă!
  • Noiembrie: Frigul cuprinde România
  • Zi plină de baschet și surprize la Pitești Arena. Mâine este despre FC Argeș Basketball!
  • Accident pe DEx12 Pitești-Craiova
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.