• Publicitate pe site
  • Contact
duminică, 25 octombrie 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

2.797 cazuri noi de persoane infectate cu noul coronavirus

scris de Monica Badea
9 februarie 2021
15 0
A fost sau nu creat în laborator COVID-19?
14
DISTRIBUIRI
78
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter

Până astăzi, 9 februarie, pe teritoriul României, au fost confirmate 749.434 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

695.398 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 2.797 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba14359711,95
2.Arad16083491,01
3.Argeș20510150,6
4.Bacău19107550,91
5.Bihor20437460,94
6.Bistrița-Năsăud8405230,87
7.Botoșani10217531,3
8.Brașov296611192,13
9.Brăila9462200,68
10.Buzău9141110,52
11.Caraș-Severin7902331,11
12.Călărași7304130,85
13.Cluj369414512,51
14.Constanța30571931,35
15.Covasna5670130,71
16.Dâmbovița16905470,97
17.Dolj17961251,17
18.Galați19326661,1
19.Giurgiu742480,68
20.Gorj6059371,16
21.Harghita5931130,55
22.Hunedoara14183711,63
23.Ialomița7855360,98
24.Iași32019760,96
25.Ilfov29342932,14
26.Maramureș14664762,97
27.Mehedinți5725240,79
28.Mureș17131191,07
29.Neamț13135421,2
30.Olt10804240,67
31.Prahova26465500,81
32.Satu Mare8858751,72
33.Sălaj7411221,18
34.Sibiu18896521,09
35.Suceava19655981,55
36.Teleorman9245211,16
37.Timiș341712403,51
38.Tulcea616470,5
39.Vaslui12305350,9
40.Vâlcea11250250,93
41.Vrancea7870230,34
42.Mun. București1213093351,93
43.Cazuri noi nealocate pe județe1601*92 
 TOTAL749.4342.797 

  CITESTE SI:    Record! 7.733 cazuri noi de persoane infectate cu noul coronavirus! 179 în Argeș

Etichete: ARGEŞcoronaviruscovid
Articolul precedent

Păzea! Pericol de inundații!

Articolul următor

Peste 2% dintre elevii argeșeni nu merg la școală. Explicații oficiale

Articole din aceeași categorie

Incident grav la un liceu din Pitești! Un elev ar fi venit cu o macetă și ar fi rănit un coleg

VIDEO | Incidentul de la Liceul „Armand Călinescu” din Pitești: adolescentul de 15 ani, în arest la domiciliu pentru 30 de zile

23 octombrie 2026
95
Un piteștean, ambasador internațional al inteligenței artificiale!

Un piteștean, ambasador internațional al inteligenței artificiale!

23 octombrie 2026
70
La munte va ninge consistent, iar viteza vântului pe creste poate depăşi 90 km/h

Atenție, șoferi! A revenit ninsoarea pe Transfăgărășan

23 octombrie 2026
68
Distribuție Oltenia anunță întreruperi de furnizare a energiei electrice, pentru lucrări programate, în Pitești!

Informare privind întreruperile programate ale alimentării cu energie electrică în Pitești

23 octombrie 2026
67
Încarcă mai multe
Articolul următor
38 de profesori și 544 de elevi din Argeș fac orele de acasă

Peste 2% dintre elevii argeșeni nu merg la școală. Explicații oficiale

TULBURĂTOR. O tânără a fost tâlhărită de telefon în plină stradă

REȚINUT PENTRU ULTRAJ ASUPRA UNUI PĂDURAR

Automacara performantă cumpărată de Primăria Pitești

Automacara performantă cumpărată de Primăria Pitești

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii retinut România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • VIDEO | Incidentul de la Liceul „Armand Călinescu” din Pitești: adolescentul de 15 ani, în arest la domiciliu pentru 30 de zile
  • Un piteștean, ambasador internațional al inteligenței artificiale!
  • Atenție, șoferi! A revenit ninsoarea pe Transfăgărășan
  • Informare privind întreruperile programate ale alimentării cu energie electrică în Pitești
  • Accident în cartierul Exercițiu din Pitești! Un autoturism a lovit balconul unui bloc
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.