Reprezentanții PER din Ștefănești au reacționat după acuzațiile de fraudare a alegerilor lansate în spațiul public în ultimele zile. Este vorba despre numărarea voturilor care au făcut ca PER să aibă, în cele din urmă, un reprezentant în Consiliul Local al orașului Ștefănești.
„Nici vorbă de vreo fraudă la Ștefănești, cum s-a spus! Au fost numărate voturile, iar pentru PER erau 30 de voturi. Președintele secției de votare i-a cerut reprezentantului PER să iasă afară din încăpere, iar când a primit procesul verbal a constatat că pe procesul verbal erau trecute doar 13 voturi, 17 „evaporându-se”. La sesizarea PER, voturile au fost renumărate și s-a constatat că buletinele de vot pentru PER existau dar fuseseră trecute în tolba PSD”, ne-a declarat Eduard Constantin Florea, președintele PER Argeș și cei doi reprezentanți ai PER din secțiile de votare.








