Firmele care au câştigat licitaţiile pentru reabilitarea mai multor străzi din Piteşti s-au apucat de treabă. Unele mai bine, altele mai prost, unele mai repede, altele mai încet. Am putea spune că e bine că se fac lucrările, dar este important şi cum se fac! Unii cititori ai publicaţiei noastre ne-au semnalat, de exemplu, faptul că lucrările pe care Comesad Drumuri – altfel, o firmă respectabilă – le face pe strada Vasile Lupu ar fi cam… de mântuială! „Muncitorii au ajuns la etapa de …borduri. Spaţiile verzi au fost distruse deoarece s-au aruncat resturi de asfalt, pietriş şi ciment peste ele. Când aceeaşi firmă a lucrat pe strada Ştefan cel Mare au rămas în urma muncitorilor grămezi de gunoaie şi resturi de la lucrări. Se poate schimba ceva, oare, în mentalitatea celor care prestează servicii în serviciul comunităţii? Sau lucrul… de mântuială va caracteriza această naţiune ani buni de acum înainte?”, se întreabă şi întreabă cititoarea noastră.








