Dan Stroe, primarul comunei Bradu, informează că în zona fostului Camin Cultural din Geamăna, „cu binecuvântarea preacucernicilor părinţi de la Biserica „Înălţarea Domnului””, a fost inaugurată şi sfinţită cea de-a doua fântână de mare adâncime din localitate, după cea din Bradu de Jos.
Fântâna are o adâncime de 201 metri, iar apa a fost testată în laboratoarul de specialitate şi este potabilă.
„Pentru că asemenea proiecte s-au bucurat de o largă apreciere în rândul locuitorilor din Bradu, intenţionăm ca anul acesta să forăm o fântână de mare adâncime şi în Bradu de Sus, în dreptul Căminului Cultural. Doamne ajută!”, a spus primarul Stroe.






