• Publicitate pe site
  • Contact
sâmbătă, 30 mai 2026
Observator de Argeș
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Observator de Argeș
Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
Prima pagină Actualitate

Cum va fi vremea de Bobotează? Prognoza meteo pentru zilele următoare

scris de Monica Badea
3 ianuarie 2019
14 0
O nouă ATENŢIONARE meteo de la ANM
14
DISTRIBUIRI
76
VIZUALIZĂRI
Distribuie pe FacebookDistribuie pe Twitter

Administraţia Naţională de Meteorologie a publicat prognoza pentru intervalul 3-13 ianuarie 2019, meteorologii anunţând cum va fi vremea în primele zile din ianuarie și de Bobotează.

Potrivit meteorologilor ANM, săptămâna aceasta vremea va fi rece, urmând ca începând de pe data de 8 ianuarie, temperaturile să mai crească.

Prognoza meteo 3-13 ianuarie 2019 în Banat

În intervalul 3 – 7 ianuarie, temperaturile se vor situa între -2 și 0 grade. În data de 8 ianuarie vremea se va încălzi ușor, iar până la finalul intervalului de prognoză valorile termice diurne se vor menține peste pragul de îngheț.

Temperaturile minime vor fi în scădere, de la o medie de 1 grad pe 2 ianuarie, până în jurul a -8 grade în dimineața zilei de 5 ianuarie. După această dată valorile termice nocturne vor crește ușor, iar media lor se va situa în general între -6 și -4 grade.

Vor fi condiții pentru precipitații, în general slabe cantitativ, aproape în fiecare zi, mixte în primele zile, apoi mai ales sub formă de ninsoare.

Prognoza meteo 3-13 ianuarie 2019 în Crişana

În intervalul 3-8 ianuarie 2019 se va resimți o răcire a vremii, astfel că temperaturile maxime se vor situa în medie între -4 și -2 grade, iar media minimelor va fi în general între -9 și -6 grade.

Din 8 ianuarie se va încălzi treptat, astfel că media valorilor termice diurne se va apropia de 0 grade, iar a celor nocturne va tinde spre -5 grade.

Vor fi condiții pentru precipitații, în general slabe cantitativ, aproape în fiecare zi, mixte în primele zile, apoi mai ales sub formă de ninsoare.

Prognoza meteo 3-13 ianuarie 2019 în Transilvania

După data de 2 ianuarie, vremea se va răci semnificativ, astfel că până în data de 7 ianuarie temperaturile diurne vor avea în medie între -6 și -3 grade, iar cele nocturne în general între -10 și -12 grade și vor caracteriza o vreme geroasă.

Din 8 ianuarie se va încălzi ușor și treptat, dar media maximelor termice nu va mai depăși -2 grade, iar cea a minimelor -8…-7 grade. Trecător vor fi precipitații mai ales sub formă de ninsoare, în general slabe cantitativ, aproape zilnic

Prognoza meteo 3-13 ianuarie 2019 în Maramureş

Până la începutul celei de a doua săptămâni de prognoză valorile termice vor fi în general în scădere, de la o medie a maximelor de 3 grade, până la -6 …-5 grade între 4 și 7 ianuarie și de la o medie a minimelor de 0…-1 grad, până la -10…-12 grade, în același interval de timp.

Citește și: Un cutremur cu magnitudinea de 2,1 grade pe scara Richter s-a produs în județul Argeș

Din 8 ianuarie se va încălzi ușor și treptat, cu aproximativ 3…4 grade. Temporar vor fi precipitații mai ales sub formă de ninsoare, aproape în fiecare zi.

Prognoza meteo 3-13 ianuarie 2019 în Moldova

Între 3 și 7 ianuarie se va răci treptat cu aproximativ 6 grade, apoi se va încălzi din nou, dar media temperaturilor diurne nu va mai depăși 0 grade, iar a celor nocturne -6…-5 grade.

Trecător vor fi posibile precipitații slabe, predominant sub formă de ninsoare, aproape în fiecare zi și mai ales în jumătatea de nord a regiunii.

Prognoza meteo 3-13 ianuarie 2019 în Dobrogea

În intervalul 3-7 ianuarie 2019 vremea se va răci cu aproximativ 4…5 grade, apoi se va încălzi ușor, astfel că maximele vor fi în medie de -1…0 grade, iar minimele de cel mult -6…-5 grade.

Probabilitatea de apariție a precipitațiilor slabe cantitativ, mai ales sub formă de lapoviță și ninsoare, va fi mai mare după data de 3 ianuarie.

Prognoza meteo 3-13 ianuarie 2019 în Muntenia

Valori de temperatură cu până la aproximativ 6 grade mai scăzute vor fi între 3 și 7 ianuarie, apoi se va încălzi ușor și treptat, astfel că media maximelor va putea atinge 1…2 grade, iar cea a minimelor -6…-5 grade.

Din data de 3 ianuarie va crește probabilitatea ca trecător să apară precipitații slabe predominant sub formă de ninsoare.

Prognoza meteo 3-13 ianuarie 2019 în Oltenia

În intervalul 3-7 ianuarie, vremea se va răci și vor fi temperaturi maxime ce se vor situa în medie între -2 și 1 grad și minime între -9 și -4 grade. Din 8 ianuarie se va încălzi ușor și treptat, cu 3…4 grade.

Probabilitatea de precipitații predominant sub formă de ninsoare, trecătoare slabe cantitativ și în general pe arii restrânse, va fi mai ridicată din data de 3 ianuarie.

Prognoza meteo 3-13 ianuarie 2019 la munte

Media temperaturilor maxime va avea variații între -5 grade în primele zile de prognoză și -12 grade în jurul datei de 4 ianuarie, iar a celor minime între -8 grade la început și -17…-16 grade în cele mai reci nopți (4, 5 ianuarie).

Temporar vor fi precipitații mai ales sub formă de ninsoare în fiecare zi, pe arii mai extinse și în general moderate cantitativ în noaptea de 1 spre 2 ianuarie, potrivit ANM, scrie observator.tv.


  CITESTE SI:    Meteorologii anunță o vreme extrem de rece în zilele următoareMeteorologii anunță…

Etichete: boboteayameteosf ioan
Articolul precedent

Romania intra in 2019 fara buget

Articolul următor

Cutremur neobișnuit în România

Articole din aceeași categorie

Programul de colectare a deșeurilor – luni, 1 iunie, în Pitești!

Programul de colectare a deșeurilor – luni, 1 iunie, în Pitești!

29 mai 2026
72
Nicolae Velcea, reales președinte al PSD Ștefănești. Organizația își consolidează echipa pentru continuarea dezvoltării orașului

Nicolae Velcea, reales președinte al PSD Ștefănești. Organizația își consolidează echipa pentru continuarea dezvoltării orașului

29 mai 2026
99
Ziua Copilului, sărbătorită cu bucurie la Grădinița „Căsuța Poveștilor” din Pitești

Ziua Copilului, sărbătorită cu bucurie la Grădinița „Căsuța Poveștilor” din Pitești

28 mai 2026
177
Acțiune de dezinsecție în Pitești: prima trecere din acest an, în seara de 2 spre 3 iunie 2026!

Acțiune de dezinsecție în Pitești: prima trecere din acest an, în seara de 2 spre 3 iunie 2026!

28 mai 2026
70
Încarcă mai multe
Articolul următor
Cutremure în Vrancea

Cutremur neobișnuit în România

INFORMAŢIE DE PRESĂ – Proiectele de acte normative care ar putea fi incluse pe agenda şedinţei Guvernului României

Guvernul a hotărât! Cum se va aplica taxa pe lăcomie

Echipajele SMURD, solicitate pentru 61 de cazuri

Peste 230 de urgenţe în Argeş de sărbători!

https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html https://www.dacia.ro/gama-de-modele-hibride-si-electrice/bigster-suv.html
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/
https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/ https://www.magicfm.ro/

PARTENERI MEDIA

https://www.observatordearges.ro/wp-content/uploads/2025/03/Arderile-de-vegetatie-uscata.mp3

Etichete

accident ALDE alegeri Amenzi Apă Apă Canal Arges ARGEŞ autostradă bani Bascov Bradu canal catalin gherzan Consiliul Judeţean copii coronavirus covid curent Dacia deşeuri elevi filarmonica Finanţe guvern INCENDIU Ion Minzina masini meteo Mioveni muncă Pitesti PITEŞTI pnl poliţie program psd restrictii România Simona Bucura Oprescu Spital sport trafic vaccin Vasile Mihăilescu

Categorii de articole

  • Actualitate
  • Cultură
  • Economie
  • Monden
  • Naționale
  • P
  • Politică
  • Prima pagină
  • Social
  • Sport
  • Ultima oră!

Arhive

Articole recente

  • Programul de colectare a deșeurilor – luni, 1 iunie, în Pitești!
  • Nicolae Velcea, reales președinte al PSD Ștefănești. Organizația își consolidează echipa pentru continuarea dezvoltării orașului
  • Ziua Copilului, sărbătorită cu bucurie la Grădinița „Căsuța Poveștilor” din Pitești
  • Acțiune de dezinsecție în Pitești: prima trecere din acest an, în seara de 2 spre 3 iunie 2026!
  • Circulație închisă pe strada Dumbravei, din municipiul Piteşti, pentru lucrări la reţeaua de canalizare
  • Politica de confidențialitate
  • Publicitate pe site
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Nu sunt rezultate
Vezi toate rezultatele
  • Prima Pagină
  • Actualitate
  • Politică
  • Sport
  • Monden
  • Cultură
  • Social
  • Economie
  • Naționale
  • Contact

© 2023 Observator de Argeș - Site de știri și media online. Toate drepturile rezervate. Website realizat de BluePress

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Nu poți copia conținutul acestei pagini!

Acest site folosește cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, vă dați consimțământul pentru utilizarea cookie-urilor. Vizitați Politica de confidentialitate.