Piteşteanul Bogdan Pandelică, fost consilier local, a fost schimbat din funcţia de preşedinte al Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor. Locul său a fost luat tot de către un piteştean, şi anume consilierul judeţean PSD Marius Pârvu.
Marius Pârvu pare să fie specialistul bun la toate al PSD Argeş.
Acesta a fost director al Divizia Petrechimică Bradu, director general la Oltchim, dar şi director general la Administraţia Bazinală de Apă Argeş Vedea. Omul bun la toate, cum spune! Nu îi contestăm capacităţile manageriale, dar oare chiar se pricepe la toate cele? Vom trăi şi vom vedea!







