La conferinţa de presă de astăzi de la Primăria Piteşti pe tema transportului local de călători a fost invitat să participe şi Nicolae Dumitrescu, şeful Inspectoratului pentru Controlul în Transporturi. În vreme ce edilii din Piteşti şi Bascov se dădeau de ceasul morţii să găsească soluţii LEGALE de rezolvare a problemelor din transport, Dumitrescu a năucit asistenţa cu o propunere:
„Sub tutela Consiliului Judeţean, faceţi un protocol de colaborare pentru transport şi noi închidem ochii, nu dăm amenzi”. Cornel Ionică şi Gheorghe Stancu s-au frecat la ochi, crezând că nu aud bine. „Adică să încălcăm legea? Păi abia aşteaptă unii şi alţii să ne găsească motiv pentru un dosar sau două!”, au spus cei doi.
Vai de noi ce directori am ajuns să avem în fruntea instituţiilor publice deconcentrate!







