Mâine şi poimâine, toate unităţile de învăţământ din judeţul Argeş vor fi închise din cauza temperaturilor scăzute. Decizia a fost luată astăzi de către membrii Comitetului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă, după cum informează Prefectura Argeş.
Meteorologii au emis o atenţionare cu cod portocaliu de ger pentru zilele următoare care vizează şi judeţul nostru. Temperaturile minime pot ajunge şi la minus 29 de grade Celsius.






