Adjunctul Inspectoratului Școlar Județean, Gheorghe Molea, și-a luat concediu fără plată pe timpul campaniei electoarale, acesta candidând din partea ALDE la Primăria Curtea de Argeș. Șeful său direct de la Inspectorat, “generalul” Tudosoiu, este nemulțumit însă că a pierdut un om din echipă în această perioadă. “Nu existau opreliști în a-și face meseria pe timpul campaniei. Nici nu știu la ce candidează, nu m-a pasionat. Mă interesa să-și facă treaba aici”, a declarat Tudosoiu, el însuși candidat pentru CL Pitești, fiind pe lista PSD și consilier local în funcție. Totuși, Tudosoiu spune că activitatea politică nu îl încurcă să își desfășoare atribuțiile de inspector școlar general.







