Viceprimarul Cornel Ionică a declarat că la ediția din acest an a Simfoniei Lalelelor, care se va desfășura în perioada 22-24 aprilie, va exista o singură terasă în zona centrală. “Va fi o singură terasă, a sponsorului (Caroli). Nu vor exista alte terase! Carele alegorice vor fi expuse în zona Trivale Mall”, a declarat viceprimarul. Carele alegorice nu vor mai fi expuse în fața Casei Cărții, existând un deficit serios de locuri de parcare în zona centrală. De altfel, problema parcărilor a fost cea mai importantă și la ediția de anul trecut, când peste 100.000 oameni au vizitat standurile Simfoniei.







