ÎNTRERUPERI PROGRAMATE – JUDEŢUL ARGEȘ, SĂPTĂMÂNA 19 FEBRUARIE – 25 FEBRUARIE 2018 – Observator de Arges

ÎNTRERUPERI PROGRAMATE – JUDEŢUL ARGEȘ, SĂPTĂMÂNA 19 FEBRUARIE – 25 FEBRUARIE 2018

ÎNTRERUPERI PROGRAMATE – JUDEŢUL ARGEȘ, SĂPTĂMÂNA 19 FEBRUARIE – 25 FEBRUARIE 2018

Distribuţie Oltenia execută lucrări programate în reţelele electrice pentru creşterea gradului de siguranţă şi continuitate în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor, precum şi a îmbunătăţirii parametrilor de calitate ai energiei electrice distribuite.

Distribuţie Oltenia anunţă întreruperea furnizării energiei electrice la consumatorii casnici şi agenţii economici, astfel:

 

Data Interval orar

de întrerupere

Localitatea Zona de întrerupere
19.02 09:00 – 16:00 Piteşti Strada Eremia Grigorescu cu blocurile: R 1, P 1, P 2, P 3, P 4, P 5, P 5 A, P 6 A, P 7, P 9, P 10 şi spaţiile comerciale de la parterul blocurilor alimentate din PTCZ 1 Eremia Grigorescu
08:30 – 16:30 Priboieni Sat Pitoi
09:00 – 11:00 Uda Sat Dealul lui Negrilă
13:00 – 15:00 Costeşti Zona PTA Broşteni 1
08:30 – 16:00 Arefu PTCZ MHC Capra 1 (terţ), PTCZ MHC Capra 2 (terţ), PTCZ MHC Capra 3 (terţ), PTCZ MHC Capra 4 (terţ), PTCZ MHC Capra 5 (terţ), PTCZ MHC Capra 6 (terţ), PTCZ MHC Capra 7 (terţ), PTA Vodafone Piscu Negru (terţ), Cartier Piscu Negru, PTA Cabană Vânătorească Făgăraş Piscu Negru, Cabana Capra
10:45 – 16:00 Curtea de Argeş Străzile: 1 Decembrie 1918, Lascăr Catargiu, Victor Stefănescu, Barajului, Sediul Pompieri Curtea de Argeş, Sediul Hidroelectrica, Unitatea de Jandarmi, blocurile: F 11, F 11 A, F 12
 

20.02

08:30 – 16:30 Priboieni Sat Pitoi
10:00 – 16:00 Piteşti Străzile: Aleea Teilor, Teilor, Peco Socar, blocurile: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 11 A, BS 36, A 1 şi spaţiile comerciale de la parterul blocurilor alimentate din PTCZ Teilor
08:30 – 16:00 Albota PTA Criserv (terţ), PTA Showroom Albota (terţ), PC Automotive Albota (terţ), PTAb Baumax (terţ), PTA Sondă 1161 Albota (terţ), PTA Eurotrans  (terţ), PTA Staţie Betoane Albota (terţ), PTS Parc 16 Albota  (terţ), PTA Con Paper Evoluţion (terţ), PTA Room Steel (terţ), PTA Mebplast Albota (terţ), PTCZ ICHV Albota
08:00 – 16:00 Mărăcineni Strada Garoafelor
08:30 – 16:00 Valea Iaşului Satele: Valea Iaşului, Valea Uleiului, Bărbălăteşti, Borovineşti, Sanatoriu Valea Iaşului, CFV Primăria Valea Iaşului (terţ)
08:30 – 16:00 Muşăteşti Satele: Robaia, Schitul Robaia, Valea lui Mas, PTA IAS Muşăteşti  (terţ)
21.02 08:30 – 16:30 Priboieni Sat Priboieni – zona PTA Priboieni 1
10:00 – 16:00 Piteşti Casa Rusu, SC Venus, ICRTI, China Mega Shop, str. Nicolae Balcescu cu blocurile L 2, L 3 şi spaţiile comerciale de la parterul blocurilor alimentate din PTCZ 4 Spital Militar
08:00 – 16:00 Mărăcineni Strada Trandafirilor
08:30 – 16:00 Muşăteşti Satele: Valea Faurului, Vâlsăneşti, Stroieşti, Costeşti Vâlsan, Valea Muşcelului
22.02 08:30 – 16:30 Priboieni Sat Priboieni – zona PTA Valea Mare Priboieni
08:00 – 16:00 Mărăcineni Strada Coandei
08:30 – 16:00 Mălureni Satele: Mălureni, Sgaroieşti, Bădiceni, Topliţa, Bohari, Zărneşti, Buneşti, Măneşti, PTA Distins Line (terţ), PTA Balastieră Zărneşti, PTA Balastieră Valea Mărului (terţ), PTA Ouă de Ţară
23.02 08:30 – 11:30 Priboieni Sat Priboieni – zona PTA Priboieni 2
10:30 – 16:30 Sat Priboieni – zona PTA Dispensar Priboieni
08:30 – 16:00 Arefu PTAb Hotel Casa Argeşană (terţ) – zona PTA CHE Limpedea, PTA Molivişu, PTA OS Adi Molivişu
08:30 – 16:00 Brăduleţ PTA IPEG Vâlsan Colonie (terţ)
08:30 – 16:00 Nucşoara CHE Vâlsan (terţ) – zona PTA Colonie Vâlsan

 

Lucrările pot fi reprogramate în situaţia în care condiţiile meteo sunt nefavorabile.

Informaţii actualizate despre programul acestor lucrări pentru săptămâna în curs sunt disponibile la adresa www.distributieoltenia.ro